Pogledaj jedan post
Old 03.06.2017., 22:32   #11
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čemu preokrečeš, pa lijepo ti je rečeno tijelo na oblak ne odlazi osim fantazijom.

Zašto ljudi bulje u oblake? Zato jer misle tamo im je dom.

Ako neki žele živjeti na oblaku, a tada... nek si odu gore ak moru
jer što se mene tiče Zemlja je naš dom. Amen.
Kuda je onda materijalno fizičko tijelo Isusa odletilo, kad Ga je oblak oteo pogledima onih koji gledaše uvis gore?

Isusovo uskrsnuće je jako bitno, jer vele katolici, da kako je on uskrsnuo, tako će i vjernici i svi ostali, jer inače je njihova vjera uzaludna ako se to nije dogodilo.

Zatim ih izvede do Betanije, podiže ruke pa ih blagoslovi. I dok ih blagoslivljaše, rasta se od njih i uznesen bi na nebo.
Evanđelje po Luki 24, 50
I Gospodin Isus, pošto im to reče, bude uzet na nebo i sjede zdesna Bogu.
Evanđelje po Marku 16, 19
Kada to reče, bi uzdignut njima naočigled i oblak ga ote njihovim očima. I dok su netremice gledali kako on odlazi na nebo, gle, dva čovjeka stadoše kraj njih u bijeloj odjeći i rekoše im: "Galilejci, što stojite i gledate u nebo? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo isto će tako doći kao što ste vidjeli da odlazi na nebo."
Dj 1, 7-11
bi uzdignut = grčki = epairo = /podići, uzdići, povući uvis/
gledali kako on odlazi na nebo = grčki = ouranos = nebesa, nebeski svod, prebivalište nebeskih tijela i Božjega prijestolja.

I začuše glas s neba silan: "Uziđite ovamo!" I uziđoše na oblaku u nebo na očigled svojih neprijatelja. U taj čas nasta velik potres: pade desetina grada, a u potresu poginu sedam tisuća ljudi. Preživjele spopade strah te proslaviše Boga nebeskoga.
Otkrivenje 11, 12
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom