Tema: Kariogram
Pogledaj jedan post
Old 15.12.2007., 11:18   #25
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Dakle, da vam krenem objašnjavati mejozu i tzv. crossing-over (razmjena genetičkog materijala između dva kromosoma jednog para)- trebalo bi mi malo više teksta i još više sličica, al mogu vam probati objasniti neke osnove.

ako tkogod ima pitanja -rado ću odgovoriti. Genetika mi je bila super na faku, iako nisam molekularni biolog, bila nam je dvosemestralna i rasturala sam ju - tako da samo pitajte
mene zanima. Najzanimljivija mi je od sve medicine. Molim te daj objasni:

1 - kako nastaju te greške na kromosomima
2 - koji su kromosomi po broju zaduženi za koje nasljedne osobine
3 - koji su kromosomi i njihove malformacije zaduženi za sve te nasljedne bolesti koje eto mi dobijemo očitovanjem amniocinteze.
4 - da li je greška u mitozi (sorry ja zeznula) i mejozi može ispraviti? ili je to jednostavno tako.
5 - što utječe na greške u diobi kromosoma?! (tj kako npr zdravi roditelji mogu dobiti npr bolesno dijete)

To je prekrasno što se kužiš u genetiku a i biolog si.... da ne lupetamo tu sa neinformacijama.

Moj kariogram je normalan ženski, od partnera isto, ali begović mi rekao da dijete ne mora imati dobar kariogram
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom