Pogledaj jedan post
Old 17.02.2003., 23:12   #39
Re: Re: Je li znanost teologija ?

Quote:
Pandora10 kaže:
Ne vidim ni ja i upravo i sama teologija kaže...da se o Bogu ne može ništa reći ...(osim negativne tvrdnje, kako kažu istočnjaci, ..ne to,ne to,ne to...)

Azryel tvrdi da je stvarno ono što ne ovisi o percepciji,pritom misleći da je stvarno samo ono što percipira kao stvarno.Tu je naravno pogreška u mišljenju,iako je tvrdnja sasvim točna..
STVARNO JE ONO ŠTO NE OVISI O PERCEPCIJI ali MI TU STVARNOST na žalost NE POZNAJEMO,već samo onu koju PERCIPIRAMO.
a u tom grmu lezhi partizan!

jedina stvarnost o kojoj mozhemo pricati je ona koju percipiramo, i radi se samo o tome da proshirimo nashu mogucnost percepcije.
uz vanjski svijet koji percipiramo i kojemu smo najvishe okrenuti i za kojeg smo najjace vezani (sto je u redu tako), postoje i finije energije koje percipiramo iskustvom nashih unutarnjih svijetova

za sve ostalo nemresh biti siguran odkud dolazi, iz kakvog nesporazuma psihe ili zelje ili bilo cega.

no jednom kad pocnes obracati paznju unutra i izostravati cula i osjecaje, i vanjski svijet se mijenja, a znanje pocinje dolaziti iznutra, a za ono vani vidish da je refleksija unutrasnjosti

uh, a htio sam samo reci da su unutarnji svijetovi i te kako iskusivi, samo treba izostriti percepciju i energije *sigh*
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom