Pogledaj jedan post
Old 02.03.2009., 23:23   #54
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Moja beba ima 2 mjeseca i strabizam.Mislim da se to od rođenja dosta popravilo al mi je pedijatrica za svaki slučaj dala uputnicu za rebro ili klaićevu.Mene sad zanima kako se naručit na rebro (imaš možda broj?) i koliko traje pregled?Šta se radi kod tako male bebe?Nadam se da nema onog kapanja jer sam negdje pročitala da to onda traje po tri-četri sata?Jel se dugo čeka čak i ako si naručen?
Rebro - ambulanta za strabizam 2388-422 (ili 2388-604 ovo je broj od dr. Mrazovac kod koje mi idemo i zena je super)

Sumljam da ce kapat oko tako malom djetetu jer je beba od 2 mjeseca premala i iskreno nije mi jasno cemu na pregled tako rano kada se strabizam cesto ispravlja sam do godine dana a kod djece koja imaju samo 2-3 mjeseca je jos uvijek cesto prisutan
No dobro, gleda se fundus - to gleda sa lampom koju prisloni na oko, a kada kapaju oci onda preko lece gleda dioptriju i eventualne cilindre.....kada te naruce u pravilu se pridrzavaju i sventualno pricekas cca pola sata a ako imas kapanja onda primaju odmah i nakapaju prvu turu, zatim je za cca 20-30 minuta druga tura kapanja i za jos toliko treca....mi recimo nikada nismo bili duze od 1.5 sat
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom