Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 31.08.2011., 11:54   #68
Evo ja tek odnedavno prikupljam knjige i informacije. Ovo ljeto sam dosta jela sirovo (ali ne 100%). Nije mi bio problem jer imamo voće i povrće oko kuće. Nisam još probala sirove tikvice, grašak i sl. (do sada sam sve kratko kuhala u vrlo malo vode, mada planiram kupiti posudu za kuhanje na pari). Do sada nisam imala većih zdravstvenih problema i ne sjećam se kad sam zadnji put bila kod doktora (osim kožnih problema tipa pigmentacije lica zbog sunca kojeg se sada čuvam), a težina je po meni idealna (iako mi govore da sam premršava). U tom razdoblju nisam izgubila na težini čega sam se bojala iako nisam jela kruh i puno sam plivala...(do sada je to bio samo integralni ali mislim ga jesti i dalje), a glad sam u međuobrocima utažavala suhim smokvama koje su mi super došle. Meso ne jedem godinama, tako da mi nedostaje. Pijem i dalje bio mlijeko ili ponekad sojino mlijeko i jedem ponekad domaći kozji i kravlji sir sa sela.
Bademovo mlijeko se lako može i samo napraviti ali ga još nisam radila jer nemam blender. Nastojati ću i dalje jesti što više sirovog, pogotovo povrća, iako mislim da ne treba biti u potpunosti na toj hrani da bi dobro izgledao i bio zdrav.
anya is offline