Pogledaj jedan post
Old 13.01.2012., 22:29   #32
Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post

spava od 10-10,45 otprilike .. 13-13:45 i evo ga budan, ali cesto zaspi oko 16 h pa ga budim 16:30,16:45 u 19:30 je bye bye ...spava i to je to...

ama kako ti uspije dijete biti super volje ako sa 4 mjeseca tako malo spava po danu...to je puno premalo. toliko spava i moj i ja to smatram lošim spavanjem, a i vidim po njemu da je koma. nema šanse da bi on jeo u 7 i išao na spavanje tek u 10, do 10 bi već svisnuo od umora.
i, da, bez obzira na nekvalitetna dnevna spavanja, moj za večernje spavanje zaspi vez većih problema između 18 i 19. sljedeće buđenje bude između 23 i ponoći.
i meni je super, imamo vremena za starije dijete i obavit po doma što treba, a kad ona ode spavat imamo vremena za sebe. čak idem i van jer kad malac zaspi oko 18.30 MM bez pol frke ostane sam sa starijom.

ali i tebe i mene još čeka sleep regression, zato ja ovo ne uzimam kao trajno stanje. ne navikavaj se.
(moja je starija spavala cijelu noć k'o kladusina između mjesec dana i 4 mjeseca i nije nikakve bočice po noći pila nikad. al kad je krenuo sleep regression strefilo me samo tako!)

Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Jel kasno sa 8 mj pokusati uvesti rutinu iz te knjige?
u toj dobi ja ne bih uvodila rutine ni iz kakvih knjiga nego rutinu koja odgovara djetetu. to je već velika beba, ima barem dva obroka dohrane, može idzržat budna i po tri sata, već ju dobro poznaješ, znaš što joj i koliko treba, kad je umorna, kad nije, kad vam je zgodno ići u šetnju, kad nije - ako nisi na čisto, zapisuješ par dana kako vam izgleda dan pa ti se iskritalizira rutina. u toj dobi možeš malkoc i bebu prilagoditi sebi.
ne vidim smisla za ukalupljivanje u neke knjiške rutine s tako velikom bebom - lakše je nać rutinu koja odgovara bebi.

a da će rutina iz knjige dovest do toga da ti beba spava cijelu noć - ja u to ne vjerujem

Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post
Odusevio me nacin na koji nam gospodja Gina objasnjava pristup djetetu, npr nema price po noci dok ga hranis dovoljna mu je tvoja blizina i tvoj dodir, on osjeca da si tu, pricom ces ga samo razbuditi tako jednostavno ali tko bi o tome razmisljao ....
ma daaaaj, to je stvarno topla voda, mislim da svak razmišlja o tome da beba nije na prekidač i da naravno da neće zaspat poslije ako joj pričaš i gugućeš i razbuđuješ ju.
ne znam kome (osim tvom mužu) uopće pada na pamet razgovarat bebom u tri ujutro, jedva da znam kak se zovem, počnem njonjat i dok držim tu bočicu, a moš mislit kak bi još išla pričat s bebom!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom