Pogledaj jedan post
Old 20.12.2012., 00:00   #99
Quote:
mala_ivy kaže: Pogledaj post
Sa kčerkom sam bila u Kaličevoj radi strabizma i skijaskopski joj je utvrđena dioptrija +6.00 i +5.50 te je dobila naočale sa dioptrijom +4.00, +4,00. Moje pitanje glasi kako da je nagovorim da ih nosi, naime ona ima 16 mj i čim joj približim naočale počne vrištati i neda ih uopće staviti, kupili smo one sa gumom oko glave baš da ih ne bude mogla sama skidati, ali ipak ih uspije skinuti. Molim vas, dajte m nekakav pametan savjet, kako tako malom djetetu "objasniti" da ih mora nositi?

Eva7 kako si ju uspjela naviknuti? Daj pomagaj! Hvala!
Poštovana,

reagira li i inače dijete tako burno kada se približavate njezinom licu, u smislu da ne voli kada joj se i inače dotiče lice, stavlja kapica na glavu i sl.?

Postoji li mogućnost da su djetetu naočale neudobne pa se zato buni?

Ukoliko su prethodne dvije mogućnosti isključene, a pretpostavimo da je dioptrija dobro određena, djetetu treba dati vremena da se privikne na nošenje naočala, a za to je važno da Vi budete ustrajni.

Pokušajte joj naočale staviti dok je zaokupljena nekom aktivnosti i odmah nakon stavljanja preusmjeriti pozornost djeteta na nešto drugo (na igračke, pjesmicu, crtani film ili sl.).

Na ovom linku imate fotografije djece, između ostalog i njezine dobi, koja nose naočale. Pokažite joj te fotografije pa neka vidi da i druga djeca imaju naočale.

I njezine igračke mogu također dobiti svoje naočale (lutka i medo nose naočale, koje možete izraditi uz malo mašte). I mama i tata također mogu nositi naočale, npr. sunčane, a baka ili djed zasigurno nose naočale. Neka dijete to vidi. Ako ima još djece u susjedstvu ili u obitelji a koja nose naočale, skrenite joj pozornost na tu djecu i pokažite da i oni imaju naočale.

Budite dosljedni! Dijete se buni i skida naočale. U tom trenu i crtić se gasi i slikovnica se zatvara. Naočale opet stavite. Dijete ih skida... Malo pričekajte da se odmori pa onda opet pokušavajte ponovno i ponovno.

S vremenom će dijete popustiti i naviknuti se na naočale, ako ju ne žuljaju.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom