Tema: Srbi u NDH
Pogledaj jedan post
Old 16.07.2017., 17:50   #54
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Nesto gadno ih je nateralo, klica tog gadnog se moze naci u delima Ante Starcevica, u "suzanjskoj pasmini" koja zagadjuje rvatski zivotni prostor, koja ne treba da zivi itd...
Sam Starčević iako je bio veliki protivnik srba, ipak nikada nije bio predstavnik većine hrvatskog naroda.

Mislim da do dolaska Pavelića nije postojala suštinska mržnja u hrvatskom narodu koja je mogla rezultirati takvim genocidnim razmjerima kao što je to bila NDH.

Možda bi se mržnja prema židovima i mogla pronaći jer židovi su kod kršćanstva ipak narod "bogoubojica", ali nije mi poznato da su hrvati imali antisemtskih pogroma do 41', a kakve poznaje srednja i istočna europa.

I kroz razdoblje prvog svjetskog rata do 1918. na vlasti u RH Saboru je Hrvatsko-srpska koalicija, a nakon toga sve do 41' hrvatski narod bira Radićev HSS.

Dapače, njemci su Mačeku prvom i ponudili da napravi hrvatsku državu jer su znali da je on legitimni predstavnik većine RH naroda.
Maček je ostao čist i nije htio paktirati sa nacistima, a kao što znamo to je otvorilo prostor ustašama. Puno manje zla bi bilo učinjeno da je Maček pojeo govno, ali opet teško je nekom prigovarati što nije surađivao s Hitlerom.

Iz ove perspektive, šteta koju su nam ustaše nanijele je nemjerljiva upravo zbog toga što su u ime hrvata i hrvatstva izvršile strašne zločine genocida (naravno izuzimajući stravičnu štetu tog genocida po same žrtve).

Njemci često diskutiraju o svom najvećem zločinu u povijesti, pitanju kako je došlo toga da obični ljudi počnu ubijati svoje susjede.

Kod nas se uglavnom priča o brojkama ili se traži opravdanje za zločin, baš kao i na ovoj temi.

Dapače, gotovo cinično se čak i ovakva tema svede na ovo:
Quote:
Double Kill kaže: Pogledaj post
Pa na tome im se sve svodi, cigani, slatkorječivi mitomani, cigani...
Tužno.
__________________
Texture like sun

Zadnje uređivanje lettow : 16.07.2017. at 18:09.
lettow is offline  
Odgovori s citatom