Pogledaj jedan post
Old 26.07.2017., 12:38   #39
Quote:
Happy Psycho kaže: Pogledaj post

Zanimljivo da si spomenuo financijske savjetnike, njih sam totalno zaboravio...prije nekih 8-9 godina sam bio dobio random poziv na mobitel kao da dođem na to besplatno financijsko savjetovanje (ne sjećam se ni koja je banka bila), tamo su me pitali kao koliko bi ja love mogao izdvajati mjesečno i ponudili se da mi za taj iznos naprave neki finacijski plan, ali se nisu više nikada javili - valjda im nisam djelovao dovoljno zainteresiran...ali sad mi to djeluje kao puno bolja ideja - ima li tu na forumu možda neka tema o financijskim savjetnicima (search mi ne radi) i koji je uopće savjet vas forumaša o njima?
Od njih nemoj puno očekivati, jer to ti je ekipa koju su uzeli sa ceste (doslovno taj posao radi tkogod, jer vidim da stalno jedne te iste firme objavljuju natječaje za takve poslove, dakle netko radi, vidi da od toga nema ništa, ode dalje, a firma onda traži novog naivca, i tako ukrug), i preporučuju ti da ulažeš novac samo ondje gdje njihova firma ima potpisan ugovor sa nekim drugim subjektom na tržištu, primjerice zamisli da imaš dva osiguravatelja, A i B, prvi isplaćuje premiju na životno osiguranje od 2% godišnje, drugi od 3%. Financijski savjetnik kod kojeg dodješ radi za tvrtku koja ima ugovor sa tvrtkom A, i on će ti pokušati uvaliti njihov proizvod na kojem ćeš manje zaraditi samo zato jer mu tvrtka ima ugovor sa njima, i neće te ni obavijestiti da na tržištu postoje i bolje opcije. Ali ak ti to ne smeta, potraži ih, zašto ne.
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom