Pogledaj jedan post
Old 19.10.2017., 01:43   #6599
UK ne paše EU jer nakon stoljeća i stoljeća imperijalizma i kolonijalizma, Englezi ne da više nisu oni koji dirigiraju svijetom i svemirom, nego im je standard čak i značajno ispod njemačkog, a i sama Njemačka je preuzela palicu glavnih u uniji što narodu koji je naučen da sve druge drži u šaci baš ne odgovara. Što je po meni sasvim normalno, ali za same Engleze mislim da vrlo, vrlo problematično i neće se oni iz sveg ovog lako izvuć. Već su sad pali s prosječnom plaćom (najviše radi slabe funte) na stvarno kritičnu granicu.
Isto tako treba reći da Engleska iako je po mnogome bila integrirana u EU, po mnogo toga se ipak osjetilo da su Englezi ipak Englezi.

Skandinavija neće otić iz EU jer EU im generalno ništa nije ekonomski naštetila, imaju premalo ljudi da bi bili po bilo čemu značajni na karti Europe, a probleme im ne stvara EU nego njihova otvorenost prema afričkim i azijskim imigrantima koji veze nemaju sa EU. Tu kašu su si sami skuhali.
Švedska, Finska i Danska napreduju, napreduju i sa EU će im biti samo sve bolje i bolje, makar generalno da bi bila neka prevelika razlika da nisu u EU-vjerojatno ne bi.

Po EU zapravo trenutno najviše seruckaju oni koji su od EU najviše profitirali, a to su definitivno zemlje Višegradske skupine. A svaka od njih da sutra napusti EU, preksutra bi bila na konopcima. Iako kod njih je to seruckanje više radi toga da pokažu drugima zube i da ne budu EU puppets kao što smo recimo mi.
Inžinjer ekonom is offline