Pogledaj jedan post
Old 11.09.2003., 15:22   #49
Quote:
aja kaže:
Ja sam mama đaka prvaka.
Da će učiti strani jezik, rekli su nam tek prvi dan u školi...i da će to biti njemački jer njima (školi) tak odgovara. Nitko nas nije pitao za mišljenje, stavili su nas pred gotov čin. A počinju drugi tjedan, i još se ne zna hoće li ili neće biti kakvih knjiga.
A u drugom razredu im navodno uvode i drugi strani jezik, a taj izgleda neće biti obavezan. To je sve što znam o tome...i da, danas su upoznali učiteljicu iz njemačkog.
Ja sam isto mama đaka prvaka. Pri upisu u školu rekli su da je od ove godine obavezan jedan strani jezik i da zaokružimo koji (engleski ili njemački), a sada upravo ispred sebe imam raspored na kojem piše da ima 2 sata engleskog tjedno. Knjige neće biti, nego nekakve bojanke, a neće se pisati nego uglavnom razgovarati. Inače, mi smo iz područja gdje se talijanski obavezno uči od 2.razreda, također bez nekog pisanja, ozbiljno se kreće u 4.razredu. Dakle, ispada da naša djeca od rane dobi uče 2 jezika, ali mislim da to može biti samo dobro, jer u toj dobi upijaju kao spužva. Svi oni koji imaju djecu koja gledaju strani program mogu reći kako su puno naučili gledaju crtiće na stranom jeziku.

Vjeronauk? Jedan sat. Usred dana. Moj sin neće ići, ali, koliko su rekli, zbrinuti će ih za to vrijeme.
bubamara2 is offline  
Odgovori s citatom