Pogledaj jedan post
Old 22.03.2003., 18:46   #6
Mom tati je dijagnosticiran limfom, non-Hodgkinov, prije nekoliko mjeseci. Nažalost, ne mogu ti puno pomoći sa iskustvima: moj tata je teška osoba, ne dozvoljava nikome razgovor s liječnicima, ne prihvaća ničije savjete i zapravo odbija naglas reći koju to bolest ima i čime se to liječi.

U svakom slučaju, postoji Udruga oboljelih od limfoma, trenutačno nemam kod sebe broj telefona, ali ako ga nemaš mogu ga saznati i napisati. Mislim da jednom mjesečno u Udruzi imaš mogućnost besplatnih liječnčkih konzultacija.

Moj tata ide na kemoterapiju (koju on btw. zove infuzija i odbija priznati da je to kemoterapija), zasad je bio na tri terapije i izuzetno ih je dobro podnio, gotovo bez mučnina. Princip kemoterapije kakvu on prima je takav da dobije terapiju jedan dan, tj. jedan dan mora ići u bolnicu a nakon toga pet dana kod kuće pije citostatike - tako da nije vezan uz bolnicu nego samo taj jedan dan. Njegova liječnica nam je osim kemoterapije odnosno citostatika spomenula mogućnost nekih novih dodatnih lijekova - ti lijekovi se preko HZZO-a mogu dobiti samo za jedan određeni tip non-Hodgkinovog limfoma - inače ga pacijent mora kupovati sam. Lijek je izuzetno skup - moj tata ne želi niti čuti za to da ga kupi.

Eto, mogu ti još jedino preporučiti grupu hr.alt.med; tamo se uvijek nađe neki liječnik koji ti rado odgovori na sva pitanja.
verica is offline  
Odgovori s citatom