Pogledaj jedan post
Old 04.11.2011., 20:28   #32
pozdrav!
bila sam na drugom pregledu u Petrovoj pa evo izvještaja opet nemam nekih novih posebnih detalja. s trudnoćom samom za sebe je sve u redu, ide baš kako treba, hvala bogu. pregledao me dr. Blajić (skroz je ok, normalan čovjek i čini mi se da baš zna što radi) i rekao da je sve ok, da se tijelo pomalo priprema za porod. nek dođem za tjedan dana (tad će mi biti točno 39tjedana) na ctg, a onda će me sa 39+2 primiti u bolnicu na odjel PT1 (patologija trudnoće). nisam točno shvatila dal će mi taj dan inducirati porod ili će me samo primiti da ležim pod nadzorom i čekam prirodne trudove. kako god, u principu mi je svejedno, jedino mi se ne da baš ležati tamo danima čekajući također, ni ovaj put nisu htjeli ništa predviđati dal ću prirodno ili carskim, a ja se nadam ako se budem osjećala kao i dosad, da ćemo bar probat prirodno (s obzirom da je i s bebom sve ok, dobro je okrenut i to). no vidjet ćemo. vjerujem doktorima, imaju oni već iskustva s nama mijasteničarkama.
dakle, za točno tjedan dana od danas, bit ću u Petrovoj, možda čak i roditi, tko zna. jedva čekam!!
što se mijastenije tiče, još uvijek se dobro osjećam, osim što tu i tamo poneki dan osjetim simptome malo jače. a i to ne traje cijeli dan, nego npr. samo ujutro dok Mestinon ne počne djelovati ili navečer ako sam umorna više nego inače. prezadovoljna sam, mislila sam da će biti gore budući da mi je neurologinja rekla da je pogoršanje 4 tjedna pred porod vrlo vjerojatno. a ja evo tjedan i pol do termina i još uvijek idem ko avion po gradu, po dućanima, svuda... počela sam piti Decortine prema preporuci, 10 mg dnevno, ne osjetim neku bitnu razliku, al tko zna, možda bi mi bez njih bilo teže... nadam se da ću ih i nakon poroda moći ostaviti na toj maloj dozi tako da mogu dojiti.
eto, čujemo se.
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom