Pogledaj jedan post
Old 21.10.2016., 11:58   #162
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
i jako je ružno ispalo ovo "kome će pogodovati". udžbenik ne biraš (bar itko s imalo savjesti i pameti) tako da nekome "pogoduješ" nego gledaš koji udžbenik je najbliži tvom stilu poučavanja, koji ti je najbolje legao, koji nudi najviše materijala u udžbeniku/dodatnih materijala uz udžbenik - i, da se ne moramo vezati za isti udžbenik na 4 godine, bilo bi idealno birati udžbenik po kojem bi razred u kojem radiš najlakše učio. ali kako imaš više paralelki, ili više generacija, a ti 4 godine ne možeš mijenjati udžbenik, taj dio je neizvediv, umjesto toga prilagođavaš postojeći učenicima i njihovim sposobnostima.
različito se uči jer učiteljice imaju različite stilove i tehnike poučavanja, i jer razredi kao cjeline mogu pratiti različiti tempo. ili misliš da je ok u A razredu drviti po nečemu što su usvojili za 2 sata još bar 2 zato što B razredu to ide sporije pa će im trebati 5 sati da to izvježbaju do kraja?
ruzno ili ne,zivimo u hr, svasta je moguce.

brkas neke stvari.
ne ocekujem ja standardizaciju na nacin da a i b razred, ili neke dve skole, rade istim tempom, jer niti su djeca ista, niti uciteljica.
al jebemu, 4 razlicita udzbenika za pocetak opismenjavanja, meni je malo too much. znam ja d ana trzistu za pocetni engleski postoji 100 udzbenika, i hrpa privatnih skolica, pricam o pocetnom ucenju citanja i pisanja materinjeg jezika

referirala sam se, jer su sinoc pisale da na prirodi u rpvom razredu moras znat citat jer inace ne mozes pratiti; udzbenik moje male ima naslove, i zaista nista teksta po njemu, a onda forumasica napise da oni moraju napisati visinu u cm, troznamenkasti broj (koji se na matematici ne radi,ti kazes niti na stranom jeziku, a ipak izgleda, na pidu se radi )

ili me samo hvata nostalgija za jugovremenima i jednim udzbenikom
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom