Pogledaj jedan post
Old 23.07.2007., 00:31   #4
Heh, već vidim da će ovo biti zabavno...

Quote:
JATION kaže: Pogledaj post
Ovo tvoje filozofiranje mi jako vuče na postmodernističke kenjarije koje "dobro zvuče", ali ništa konkretno ne znače.
Nebi išlo. Ja baš ne volim previše filozofirati nego više volim logiku, zdrav razum i dokaze. Na taj način sam i došao do svojih zaključaka.

Quote:
To je vrlo slično kada kašeš da je bespredmetno razgovarat postoji li stvoritelj u Japanu, pošto rič "stvoritelj" u Japanu ništa ne znači. Aj nije isto, al blizu.
Ne, tvoja analogija nije ni približno slična. Imaš još otprilike par milijardi godina da bi evoluirao u malo bolju analogiju...

Stvoritelj je na svakom jeziku i u svakoj kulturi stvoritelj. Ako ja stvorim, tj. napravim auto. Onda sam ja stvoritelj tog auta. U bilo kojoj kulturi i bilo kojem jeziku. Tako da ti usporedba ne valja. Zato jer tko god je stvorio nas on je naš stvoritelj, a kako se to kaže na drugom jeziku, to je potpuno nebitno.

Quote:
A jednako bi se tako moglo reć da ti nemoš tvrdit da postoji bog izvan ovog svemira, pošto ti ne znaš šta pojmovi "bog" i "postojanje" označavju izvan ovog svemira, pa je bespredmetno raspravljat o tome.
Opet kriva analogija. Iz jednostavnog razloga jer ja ne pokušavam opisati našeg stvoritelja. Ja upotrebaljavam riječ "Bog" ili "stvoritelj" za bilo što, što je nas stvorilo i ovaj svemir i što se nikako po toj logici ne nalazi u ovom svemiru.

Kako on tamo "postoji" kao on "radi" to ja neznam niti nije bitno. Ali sama logika nalaže da izvan ovog svemira postoji nešto jer se svemir nije stvorio sam od sebe. Znači nešto ga je stvorilo.

Kako definirati "postojanje i "stvaranje" u kontekstu izvan ovog svemira, to nemam pojma, ali sama logika nalaže da to nešto, kakvo god bilo, "postoji" izvan ovog svemira.

Quote:
Znaš da na interneti pustoji lista 100 najglupljih kreacionističkih prosera? Ovakva slična izjava je rangirana vrlo visoko na listi.
Stvarno me ne zanimaju takve liste.

Quote:
Pretpostavljan da je i dinosaure postavija bog da testira našu vjeru, a?
Kakve veze sad imaju dinosauri?

Quote:
Aj pokušat ću bit ozbiljan. Teorija evolucije je nastala kad je Darwin u svom trogodišnjem putovanju peromatranjem i skupljanjem dokaza doša do nje. Znači nastala je ka produkt(zadnji korak) njegovog skupljanja dokaz i promišljanja.
Točno. Ali vidš, problem je u tome da ono kaj je on mislio da je dokaz za njegovu teoriju, zapravo nije bio dokaz. Razlika u veličini kljunova onih ptica nije dokazivala makro-evoluciju, nego samo mikro-evoluciju. To znači, promjene unutar vrste, a promjene unutar vrste, nikako nisu dokaz da se jedna vrsta mož promjeniti u drugu.

Tako da dokaza za ME nema. No pošto ih nema, sam teorija evolucije nema dokaza.

Quote:
A od tada do danas su svi novi dokazi koje smo pronašli zahvaljujuću boljoj tehnologiji potvrdili njegov zaključak(recimo DNK analiza).
DNK analiza? Daj mi jedan dokaz za ME putem DNK analize.

Quote:
Ljudi, čimpanze i gorile imaju 98% istih gena, dok orangutani i giboni imaju 95% istih gena ka mi troje. To je na primjer potvrda teze da smo se mi, skupa sa ostalin vrstama majmuna, razvili od istog pretka(baš kako je i prijašnja teorija, razvijana na bazi promatranja kostura, zaključila).
Ne.

Da ljudi i majmuni imaju 98% istih gena dokazuje da ljudi i majmuni imaju 98% istih gena, a ne da su se ljudi i majmuni razvili iz zajedničkog pretka.

To je samo predviđanje koje teorija evolucije predstavlja. Osim toga, ako je to istina, kako ćeš dokazati da su se ljudi i majmuni razvili iz istog pretka?

Quote:
Prestani se pravit budala, aj.
Ti bi se mogao prestati bahatiti...

Quote:
Od fosila, pa do DNK analize imaš miljun dokaza koji idu u prilog evoluciji.
Daj jedan.

Quote:
Vrime je da ti ponidiš jedan jedini koji ide u prilog kreacionizma.
Ja ne zagovaram kreacionizam nego ID. Ali nije bitno...

Moj indirektni dokaz za postojanje Boga je DNA. DNA je sama po sebi molekula nukleinske kiseline u kojoj se nalazi kod, tj. informacija.

Taj kod određuje proizvodnju amino kiselina, proteina itd. Pošto nikada u prirodi nismo zapazili da infomacija nastaje sama od sebe, jedini logički zaključak je da ju je netko stvorio. Pošto i ljudi imaju DNA, očito je onda da nas je netko stvorio.
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom