Pogledaj jedan post
Old 16.02.2010., 13:21   #12
Quote:
black russian kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje..jako sam zainteresiran za rad kao turistički pratitelj. Govorim ruski (izvorni govornik) i engleski jezik, a imam i višegodišnje iskustvo u sličnim poslovima. Naime radim već godinama kao prevoditelj(što simultani što konsekutivni), a ujedno sam i pratio brojne ture Rusa koje su dolazile poslovno u Hrvatsku gdje mi je opis posla bio poprilično sličan kao i kod turističkih pratitelja. Međutim tu posla ima i nema, a kako su prošle godine ukinute vize za Ruse i Ukrajince oni postaju sve važnija turistička klijentela stoga želim početi raditi kao turistički pratitelj(s obzirom da za vodiča sad nemam vremena polagati tečaj..a i skupo je..4800kn).
Znam da je posao "krvav", ali na to sam potpuno spreman pa me zanima da li netko zna kako točno početi..?? Da li random zivkanjem svih agencija nudeći svoje usluge..slanjem CV-a..?? Prvenstveno me zanima da li netko zna koje se naše turističke agencije bave "dopremanjem" rusa na Jadran??..pa da barem njih prvo kontaktiram? U svakom slučaju želim početi raditi što prije i nikako ne propustiti ovu sezonu jer rusi dolaze svuda i njih kriza ne dira...
Hvala...
Nazovi npr. Atlas. Oni uvijek trebaju puno vodiča, a ako si spreman raditi bilo gdje u Hrvatskoj, npr. u Dubrovniku gdje ih ima na tone, evo ti prilike. Pozdrav!
guest1 is offline  
Odgovori s citatom