Pogledaj jedan post
Old 30.04.2012., 21:51   #59
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
djurdja ne treba ti nikakva dodatna potvrda da bi dijete prevela preko granice. ti si zakonski skrbnik djeteta. i ne pisite gluposti, kakav mrtvi granicni prijelaz?? kakve oni veze imaju s tim?

Upravo sam postavila pitanje na pravu u vezi punomoci.Mi smo u braku i imamo 13-o godisnje djete,zivimo u inozemstvu.Dolazimo kuci 2-3 puta godisnje.Ja se sa djetetom uglavnom sama vracam u inozemstvo.Nikad mi niko nije postavio pitanje gdje je otac djeteta koje odvodim na drugi kraj zemaljske kugle i imam li njegovu punomoc za to.Ove zime se muz sam vracao prvi put sa djetetom i trazili su mu moju punomoc koju naravno nije imao.Nakon objasnjenja,pokazivanja viza i moje povratne karte koju je imao u e- mailu,suznih ocju mog sina koji je objasnjavao da je mama morala ostat zbog nekih obaveza u Cro a da njemu pocima skola su ih ipak pustili da otputuju.MM - u je tada na njegovu primjedbu da ja vec godinama uglavnom sama napustam zemlju sa djetetom bez ikakvih punomoci receno da sam i ja trebala imat punomoc i to samo za taj odredeni datum i let naravno ovjeren kod jevnog biljeznika.U kad sam sve to kasnije doznala bila sam ljuta ko furija .Sad vise ne zelim nikakve drame.Proucila sam clanak 6 koji je cafelate sugerirala ali mi je nejasan.Ovo ljeto se vracam sama sa djetetom i ne zelim drame tako da cu napravit tu vrazju punomoc.Za Bozic ce mo se raspitat kako i sta napravit jer ovo ljeto tocne datume necemo znat.

Zadnje uređivanje LuckyD : 30.04.2012. at 23:21.
LuckyD is offline  
Odgovori s citatom