Pogledaj jedan post
Old 17.07.2007., 16:01   #3
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mene smeta ta aura "sugestivnosti" koja se cijelo vrijeme pripisuje uz zvanje astrologa.

Mislim da je za dobrog astrologa osim znanja iz područja astrologije najvažnije da zna osobi prenijeti podatke iz natalne karte tako da je ovaj s druge strane "čuje". A pozitivan stav, "ljubav prema čovjeku" i ostale empatične karakteristike su potrebne koliko i kod svakog drugog čovjeka koji voli i dobro radi svoj posao.

Sve ovo sto si navela kao najbitnije, ja smatram naravno, preduvijetom. I rekla sam to.
Inace, nisam mislila na ljubav prema covjeku u smislu najobicnijeg tjesenja...tjesiti nas moze i bilo koja bliska i draga osoba. Nije astrologov "klijent" bas budala koja ce nasjesti astroloskom diletantu koji zna lijepo govoriti i tjesiti...
Stvar je kompleksnija...Mene upravo fascinira onaj "korak vise" u astrologiji, kad neko nije samo sjajan "teoreticar" nego zadire i u psihologiju i filozofiju (ugrubo receno) , takodje i intuicija, telepatija ili ta vec spomenuta sugestivnost, koja, istina, moze biti i negativna, sracunata . Ali sam ovdje mislila na onu krajnje pozitivnu.
I ne bih rekla da je jednaka empatija bitna u bilo kojem zvanju...U brojnim zvanjima je irelevantna...a bitna je npr. u lijecnickom pozivu, kod odgojitelja i prosvjetnih radnika, psihologa, svecenika...na drugaciji nacin i kod npr. novinara, politicara...itd. I mislim da je vrlo bitna kod astrologa. Koliko god on bio sjajan teoreticar, s hladnim stavom prema sugovorniku (koji mu je tek "broj") je daleko od dobrog astrologa . Uostalom, sigurna sam da se s naglasenom distanciranoscu astrologa, ne moze osobi niti dobro prenijeti podatke...mislim da je dvosmjerna komunikacija nuzna . A covjek "veceg srca" komunicira na kvalitetniji nacin....


Inace, ovaj topic sam zamislila kao svojevrsni "dnevnik" astrologa (i njihovih "klijenata" , u smislu zapazanja, nacina tumacenja, komuniciranja, balansiranja...povratnih reakcija...sve ono sto ne spada u one "teoretske" topice...Nesto kao ozbiljnija i smislenija "pricalica"...
Vidjala sam takve stvari na netu...u vidu "pricica"...
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom