Pogledaj jedan post
Old 23.06.2004., 08:32   #18
klima

Mali savjet.

Održavanje klima uređaja ne zahtjeva nužno servisera, osim ako je vanjska jedinica postavljena na teško dostupno mjesto (fasada stambene zgrade, krov...). Ja sam to riješio tako da sam od glavnog distributera za RH kupio pjenu za čišćenje (koncentrat) FOMA-A-COIL i sada imam kemije za nekoliko godina. Firma se zove MILOC d.o.o. iz Bjelovara i poslali su mi paket poštom. (480 kn) www.miloc-hr.com .

Unutarnja se jedenici otvori, opere filter vodom, a isparivači se samo pošpricaju kemijom. Nije potrebno ispirati ako isparivači nisu začepljeni. Inače je cijena servisa po jedinici cca 500 kn, no ako klima hladi i grije normalno onda nije nužno zvati servis. Jedino ako ne radi kako treba onda treba pregledati stanje freona i ako nedostaje nije dosta samo dopuniti što serviseri vole napraviti, već i ustanoviti gdje pušta. Najbolji pokazatelj da nedostaje plina je smrzavanje ventila na izlazu iz vanjske jedinice. Eko freon nije dovoljno dopuniti već treba izvakumirati sistem i napuniti novim plinom jer komponente eko freona isparavaju različiti te nije moguće dopuniti sistem. R 22 freon koji je još uvijek najzastupljeniji može se dopunjavati. Ako vidite negdje masne tragove na instalaciji to je mjesto propuštanja freona i potrebno je odmah zvati servis jer ako nedostaje freon kompresor koji je ujedno i najskuplji dio klime može otkazati (pregoriti).

Nadam se da sam bio od pomoći. A da pri radovima na čišćenju potrebno je isključiti klimu iz struje, OBAVEVEZNO.



Sretno
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih
rovad is offline  
Odgovori s citatom