Pogledaj jedan post
Old 16.04.2007., 15:33   #20
Quote:
maca25 kaže: Pogledaj post

Otkako je beba ima problema sa alergijama. Jedno vrijeme smo mu kupovali hranu od hills-a sensitive skin, ali mu ni to nije pomagalo.
Najvise su mu crvene šapice, zato me toliko i zanima to kupanje, jer ih toliko lize, a onda od te prljavštine valjda i dobije proljev. I tako se sve vrti u krug.
Bijelim i svijetlim psima potamni dlaka od pretjeranog lizanja.
Dakle ako su mu šapice tamne, ako misliš na unutrašnjost među jastučićima,
onda je to uslijed lizanja. A liže zato što mu nešto smeta, ne zato da bi ih obrisao.

Sad ja bih ti preporučila da ga dobro pregledaš, tj., njegove šapice, da mu nije nešto zabodenu između, čičak ili nešto. Isto tako da ga odvedeš u frizera za pse da mu podšiša svu dlakicu među jastučićima, jer se zna desiti da se blato, zemlja, čičak, trava bilo što zapetlja i psiću bude nemoguće hodati.
Zato ližu.

Kažeš da ima alergije kože, kao npr. što?
Jel ima preko cijelog tijela ili to samo na šapama?
Ako ima preko cijelog tijela, probaj sa domaćim kravljim sirom, maslinovim uljem i nečim takvim smiriti upalu. Davaj mu kvasac i kupi od canine biotin forte da mu malo ojačaš imunitet i da mu se stanje kože i dlake oporavi.
Morske alge, isto od canine ili kvasac također od canine. Ali kao prvu kuru mu daje biotin forte i kravlji sir + kvasac.
_________________________
moj pas je iz legla došao sa groznom alergijom i dermatitisom preko cijelog tijela. crvena koža i perutanje, suha dlaka užasno.
od sve moguće hrane i svih sranja što sam probala. najbolje je ispalo biotin od canine + kravlji sir + maslinovo ulje+kvasac.
a od hrane royal energy. ta hrana je malo masnija od drugih, tako da mu stvarno pomaže.
sad skoro 2 godine od kad je u mene više nema crvenila, ne češe se, nije koža suha, kao ni dlaka.

nemoj ga kupati u šamponu jer ćeš samo pogoršati stanje njegove kože.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom