Pogledaj jedan post
Old 01.02.2011., 10:23   #13
Hand foot & mouth disease (bolest ruku, nogu i usta)

Nisam uspjela nac kako se ovaj djeciji zarazni virus zove na hrvatski, evo link:
http://www.cdc.gov/ncidod/dvrd/revb/...virus/hfhf.htm
Mi zivimo vani, vrtici su ga puni, moj djecak ga dobio pa me znaima da li je netko imao iskustva s njim. Ono sta citam, sta sam cula od ostalih mama i pricala s doktorima, nije strasan, mada izgleda tako jer se javljaju afte u ustima, tockice po tijelu itd.
Pocelo je visokom temperaturom odjednom, cijeli dan iznad 39c, nismo je uspjeli nikako spustit, tek navecer je pala nakon cepica , iduci dan se zalio na bolove u grlu, dr mislili upala krajnika, nista nije htio jesti,place sa svakim zalogajem i onda sinoc vidim tockice po ruci, pogledam grlo i odmah sam znala sta je. Stavljam i zato da se oni koji nisu upoznati s ovim virusom, a vrlo je cest, ne prepadnu ako ne daj boze vas malac ovo dobije. Ne lijeci se s nicim osim paracetamolom za temperaturu, za afte i tocke treba samo pustit da vrijeme odradi svoje. Ako je netko imao iskustva, zanima me koliko je trajalo, kako ste ih hranili - pokusavam s kasastom hranom ali i to odbiva, jadnicak....
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom