Pogledaj jedan post
Old 02.01.2011., 22:25   #13
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Ne boj se nisi ti jedini koji se razočarao u gurue i tehnike koje preporučuju, ima ih puno, kao i onih drugih koji su se sa tim istim tehnikama ili vodstvom gurua našli sebe , postali bolji, sretniji i uspješniji, dobili mnoštvo spoznaja, itd...
Kreni dalje možda ti se posreći, možda skužiš nešto, možda nađeš pravog gurua, tehniku, svećenika koji će ti dati ono što ti treba, što očekuješ.
A možda tebi nema pomoći, možda je tvoja uloga u životu da sve to probaš, neuspiješ, pa se tome izruguješ cijeloga života jer nisi uspio.
Možda za tebe vrijedi ona narodna "use, nase i podase" možda je to najvažnije što trebaš postići u životu, ne teže svi za istim.
Za kraj da sumiramo, tražio si na par mjesta, nisi našao, što ne znači da ne postoji, ali si nešto zaključio i krečeš se prema svojim spoznajama, prema smrti sigurno jer kroz to svi prođu, i oni što skoče s nebodera, i oni koji nastradaju u nesreći i oni koji umru od bolesti, smrt tjela je neizbježna.

Ako ne uspiješ sada bit će bolje drugi put.
Postavlja se pitanje da li ti tko može išta dati. i što je to što čovjek cijeli život traži ? Prosvjetljenje ? Krishnamurtu U.G. je jednom reako da bi svi bježali od prosvjetljenja kao vrag od svete vode, kada bi imali iskustvo kakvo je on imao. Možda se svi krećemo prema novim spoznajama: a to je da nema spoznaja. Kao što je reako jedan zen budist: Tao ne pripada niti svijetu spoznaje niti svijetu ne-spoznaje. Spoznaja je iluzija, a ne-spoznaje je bezvezna riječ poput ravne krivine !
Na kraju nam samo preostaje sakramentalna kopulacija. Ali je moj šef često znao govoriti: ja bih samo jeb... , jeb...., jeb..., ali mi uvijek nedostaje jedna od dviju stvari: ili nemam što, ili nemam s čim

Zadnje uređivanje krena : 02.01.2011. at 22:33.
krena is offline  
Odgovori s citatom