Pogledaj jedan post
Old 06.07.2013., 20:11   #86
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Nisi rekla "jednom su neki moji frendovi" nego "pizza se čeka sat i pol".
Jedno mi napsiano zvuči kao nečije ružno iskustvo, a drugo kao općepoznata činjenica
Pa svatko iznosi svoje iskustvo.
Samo pokušavam reći da kao što je netko negdje imao super iskustvo, netko je imao užasno, no to sve skupa na razini poopćavnja vrijedi drek osim koletktivne pljucačine ili uzdizanja Hr turizma.

Meni je smislena informacija npr na Korčuli se dobro jede u toga i toga, a ne Korčula je drek jer je jednom od moje sestrične poznanik pojeo lošu i skupu pizzu
Pa zar bi bilo čudno da se na Visu na kojem novine stižu oko 12 sati, a život je prilično usporen, jelo čeka sat i pol?

Meni je već ta usporenost popriličan kulturološki šok na koji se naravno navikneš, čak i zavoliš.

Ok, krivo sam se izrazila. Da, obitelj iz Zagreba je imala negativno iskustvo s time da nije bilo gužve, nije bilo navečer, a i konobar je bio bahat i bezobrazan. Oni su to povezali s činjenicom da su domaći i još iz Zagreba, možda briju, a možda su preosjetljivi.

Ono malo što sam se družila s Komižanima, bili su simpa i vrlo šarmantni, ali nisu propustili podbost na račun Zagreba. .

Quote:
salonitanka kaže: Pogledaj post
kanalizacija u Stinivi?

koliko je meni poznato u toj uvali ima samo nekoliko nenastanjenih ribarskih kuća. možda griješim, al'...

do nje se kopnom spušta strmom stazom, takod a ne vjerujem da postoji kanalizacija.
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post


Pa daj pogledaj Stinivu na karti. Nije niti blizu civilizacije kojoj bi kanalizacija trebala biti potrebna, a čak ni komunisti u najsumanutijoj fazi nisu bili dovoljno ludi da razvlače kanalizacijske cijevi preko pola otoka do jedne od najljepših vala kad su jednostavno mogli ispuštati otpadne vode u višku luku. Padaju mi na pamet dvije stvari koje bi mogle nekoga zeznuti. Prvo, Stiniva je otvorena na jug i svo kamenje tamo je zagađeno katranom. Drugo, ne bih se čudila da je govana u nekoj prilici i bilo, ali samo od neodgovornih nautičara koji su ispustili tank u valu.
Nisam nikad bila ni blizu Stinive, samo Komiža koja mi se vrlo svidjela upravo zato što joj se nije dogodilo ono što se dogodilo gradu Hvaru.
Meni je kad razmislim isto vjerojatnije da je riječ o ovome što govoriš, tanku neodgovornih nautičara što sasvim sigurno ostavlja i miris te neugodan trag.

Isprike otoku Visu i svim Višanima. Obećajem da ću u idućih 5 godina svratit i do tog dragulja.

Sad sam se sjetila svoje profesorice iz francuskog. Ona je bila oduševljena komiškim vinima i hranom.
Vinima možda malo i previše
Iceland is offline