Pogledaj jedan post
Old 20.02.2008., 11:18   #4
ja sam u menopauzu usla sa 37 godina a sa 42 potpuno izgubila menstruaciju, znaci da sam u postmenopauzi (tako se zove peirod nakon potpunog gubitka manstruacije). od 37 do 40 sam se ispatila stalnim krvarenjima, sest puta sam zavrsila na ciscenju jer mi tablete i injekcije nisu pomogle a zbog toga ne uziman nikakvu nadomjesnu terapiju.
sada imam 48 godina i nemam nekih vecih tegoba vezanih uz to, mozda koji mali valungic, malo nervoze ali nista strasno. problem mi je debljanje i totalna promjena ukusa sto se tice hrane. prije sam se davila u vocu, povrcu i tijest a sada samo sanjam o mesu i zestokoj, masnoj, ljutoj, kiseloj itd.itd. papici.
na mome iskustvu mozete nauciti da je jako vazno paziti i reagirati na povecanje kilaze jer mozete zaglaviti kao ja. (2002,god.imala sam 60-62 kg a sada imam 92).

p.s u mojoj obitelji sve zene (za koje znam) su u menopauzu usle normalno, oko 50-te godine. moja sestricna, koja je i moja generacija) je prosla kao i ja (sa 42) tako da u genetiku nisam bas sigurna.
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom