Pogledaj jedan post
Old 21.02.2008., 23:16   #7
Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
ne osjecam se manje zenom zato sto nemam menstruaciju zasto bih? (iako ima zena koje se tako osjecaju), isto je kao ranije, nekad sam si lijepa, nekad ne


nisam mislila zato što nemaš menstruaciju, niti zato što to netko drugi zna i neki si q misli o tome, niti na bilo što izvana, pa ni vezano uz izgled - jesi li sama sebi lijepa etc., nego ono, zanimalo me mijenja li se u nekom bitnom smjeru baš subjektivni osjećaj, ne zbog svijesti/spoznaje o promjeni hormonalne slike, nego zbog promjene kao takve (jer jel, hormoni, kao i druge kemikalijice u našem mozgu, utječu na naše raspoloženje, misli i osjećaje, kao što i npr. kemikalije iz prozaca djeluju na njih).

ne mislim da se netko nužno treba osjećati kao manje žena, ali ja sam si to (glupo možda) zamišljala kao nekakav osjećaj iznenadne drugačijosti generally, a u crnoj varijanti – osjećaj smanjene vitalnosti i snage (libida ali u širem smislu), izblijeđenja, ne znam, nekakav polu-budistički smiraj koji si još ne želim u duši.

drago mi je ako, kako kažeš, nije neka takva generalna promjena na gore

(valunzi sami po sebi mi ne zvuče posebno strašno. možda su čak fora. šalim se)

ma, nije valjda sve u jebenim žljezdanim izlučevinama...(odioznog li termina).


Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
debljina mi jako smeta ali mislim da cu naci snage izboriti se za sebe mrsaviju a samim time i "zenstveniju".


nađi, znam ih dosta koji su uspjeli, može se to...i zbog zdravlja i svega, ne samo zbog ženstva



Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
sex je frka, gubitak zelje je jedna od posljedica manjka estrogena ali uz razumjevanje i pomoc partnera i to se moze rijesiti,


baš drastičan gubitak?
ono, ravno ti je odavde do carigrada?




Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
slusam svoje prijateljice koje sada na pragu pedesete pociju osjecati simptome i panicare.ponasaju se kao da imaju 20 pa ih je sve to iznenadilo.
Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
mislim da je najvaznije prihvatiti sve promjene pa tako i ovu kao dio zivota i prilagoditi se, a, naravno, pomoci si koliko mozemo.
naravno, imaš pravo, zato sam i pitala sve ovo. i sorry ako dijelovi ovih mojih paranoja zvuče uvredljivo za žene u klimakteriju, nije tako mišljeno.
čini se da si normalna osoba, pa računam, da ne pretjerujem s celofanima.



Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
nedostaje mi jedino pms kada sam u navali energije u 2-3 dana znala rasturiti stan, odmicati stednjak i hladnjak bez frke, cistiti spremati i glancati dan i noc. a sada mi se to ne da


hm, ja pms baš i ne osjećam (jedino fizičku bol).



elem, hvala na infoima, zanimaju me baš osobna iskustva žena koje to znaju opisati.
take care
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Odgovori s citatom