Pogledaj jedan post
Old 21.10.2016., 13:30   #164
početno učenje stranog jezika ili početno opismenjavanje - princip postojanja alternativnih udžbenika je isti: imaš plan i program, imaš metodiku. i onda udžbenik mora pratiti i jedno i drugo (zna se kojim redom se, recimo, obrađuju slova. nijedan udžbenik ti neće početi sa slovom, ne znam, Š.) slovopis je također zadan. a unutar toga, autor udžbenika bira, recimo, kojim sličicama će ilustrirati pojedino slovo, koje metodički primjerene riječi i rečenice će učenici čitati i prepisivati... ali to ti bolje može objasniti netko iz RN, ja sam samo inojezičarka.
za ovaj udžbenik iz PiD koji zahtjeva toliko čitanja i pisanja na početku mogu zaključiti da nije baš dobar i primjeren u tom segmentu - ali možda ima neke druge kvalitete kasnije kroz udžbenik koje ga opravdavaju. osim toga, nije ga niti birala učiteljica/e koja ove godine radi po njemu, nego ona koja sada predaje trećem razredu.

btw, za engleski jezik postoje četiri odobrena kompleta udžbenika za razrednu nastavu. to po čemu će raditi škole stranih jezika je nešto sasvim devetnaesto. u osnovnoj školi smiješ koristiti samo udžbenike koje je odobrilo ministarstvo, i dopunjavati ih vlastitim materijalima.

manchild, zavisi o kojem predmetu se radi. povjesničari se, recimo, kunu u alfu. vidim da kolegice iz hrvatskog volje ljevak... ne može se na osnovu jednog predmeta reći "taj nakladnik je najbolji".
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom