Pogledaj jedan post
Old 09.01.2017., 18:53   #46
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Ne kuzim s kim se ti svadjas? Kazes da je covjek pitao " ima li boljih opcija od Hrvatske. Ima li gorih?", ti kazes: "teško naći zemlju koja ima veće poreze na tome od Hrvatske. Vjeruj mi, stvarno je". Ja (KPMG) sam dokazao da govoris neistinu.

Tko je rekao da je Austrija norma. Zabroavi Austriju ako te zbunjuje. Ja sam ti rekao da imas pogresne podatke jer su porezi na rad slicni drugim drzavama, ali da si sto se dobiti tice skroz fulao. Pises da je tesko naci koja ima vece poreze na dobit od Hrvatske. A KPMG kaze da Hrvatska ima ispodprosjecne poreze na dobit. Austrija, Njemacka... sve su pobrojane. Jesi li uopce otvorio link od KPMGa? Ili jos uvijek tvrdis da je tesko naci drzavu sa visim porezima na dobit od RH? Malo se gubis u tim svojim napadima. Ako ima nesto sto sam napisao a smatras da je pogresno, molim te napisi pa cemo porazgovarat. Ovako uocpe ne kuzim s kim disktiras i oko cega. Mozemo li se molim tevratiti na temu?

P.S: si shvatio konacno kako se prirez obracunava?
Čovjeka ne zanima samo dobit. On bi primarno sebi htio isplaćivati plaću. Pogledaj prvi post.

Ako želiš detaljnije odgovoriti na post, morao bi prvo znati o kojoj cifri pričamo. Jer nemaju sve zemlje jednake porezne razrede. U Hrvatskoj su oni dosta niski.

Ti si rekao da se obračunava ovako:

Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Cuj: "to ti nitko nije rekao" . Pricali smo o porezu na dobit, a uostalom i brkas fizicku i pravnu osobu i brkas porez na dobit i porez na dohodak od kapitala. To su dva odvojena poreza, jednom se placa samo jedan, nekad obadva. Ali i taj je porez u RH prilicno nizak: 12% (+ prirez). Ja u Austriji placam 27,5%, siguran sam da je i u tom porezu Hrvatska medju jeftinijim drzavama.
Ako je 12% + prirez, onda je 12% + 18% za Zagreb. Nisam ja to napisao, niti je mene nešto posebno zanimalo. Napisao sam da me Hrvatska od 2012. porezno ne zanima ni pod razno.

To neka se moji brinu, oni imaju posla s PU u Hrvatskoj, ja ne.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom