Pogledaj jedan post
Old 16.02.2012., 09:35   #36
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
može još jedan ulet...
mislim da sam sa zoro i sa WTF pričala u 4 oka o tome.... ali nisam sigurna...

meni nešto u MPO nije jasno nikako...

ajmo ovako.. ako se žena rodi sa određenim brojem JS (kojih pola propadne do 12 godine života i ulaska u pubertet) i ostane xy jajnih stanica..
Svaki ciklus pucaš jednu jajnu stanicu... (prosječno izostavimo anovulatorne ili kada je ovulacija na 2 jajnika).. znači ti si unaprijed genetski određen sa JS i sa njihovim rezervama te odlaskom u perimenopauzu i menopauzu.

Ako ti odeš u MPO stimulacije (neću baratati terminima koje ne razumijem u potpunosti) i proizvedeš xyz jajnih stanica ili nedaj bože doživiš hiperstimulaciju - da li to laički znači da si samim stimulacijama skraćuješ vijek svojih JS, i tim ulaziš u rizik da odeš ranije u perimenopauzu odnosno menopauzu... (zamisli da iza sebe imaš nekih 5-6 postupaka i npr nekoliko hiperstimulacija)


da se uključim,

moje je mišljenje da bi to po nekoj zdravoj logici trebalo biti tako!
zalihe se višestruko ubrzano smanjuju mpo postupcima, ako se svakom stimulacijom osim sobivenih js okine oko 150 stanica u rezervama! znači one se aktiviraju i pdmah propadaju!

vjerujem da nas doktor hoce zastititi od prevelikih briga okio toga, pa ponekad ne da konkretan odgovor...
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom