Pogledaj jedan post
Old 02.08.2016., 13:44   #143
Quote:
BetterLife kaže: Pogledaj post
Jos uvijek mi nije bas najjasnije. Ovako ja to gledam (hipotetski):

1. Ja pisem, ne potpisujem nikoga, ja ne krsim nikakav eticki kodeks sveucilista nit ista jer ne predajem taj rad kao svoj, ili kao tudi. Ja napisem tekst, na koji se netko drugi potpise. Dakle, moj klijent/ica krsi pravila Sveucilista, ali ne ja.
2. Ako registriram obrt i uredno placam sve i prijavljujem zaradz, ne krsim zakon ni po tome jer je sve uredno.

Dakle, tu je problematicna samo djelatnost koja se obavlja. Ali, nigdje ne stoji, (ili stoji, zato pitam) da je zakonski zabranjeno naplacivati pisanje radova za druge, ako se zarada uredno prijavljuje i registrira se djelatnost. U zakonu pise da je dilanje droge zabranjeno.

To je kao davanje repeticija. Koliko mi je poznato, ako se to registrira kao djelatnost, rad od kuce i slicno, placas sebi doprinose, sve je ok. Zar ne bi i ovo onda trebalo biti tako? Sa strane obrtnika, ne sa strane klijenta, on ce uvijek biti u prekrsaju.
otvoriš konzultantsku firmu, u oglasu nudiš uslugu tipkanja (već i danas postoje aplikacije da printaš govor) i to je to, svakome tko uopće klikne na takav oglas će biti jasno što ustvari nudiš.
odurni_gad is online now  
Odgovori s citatom