Pogledaj jedan post
Old 19.09.2016., 20:44   #31
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Ako ti smatras da se moje razmisljanje o ovim temama moze svesti pod "argumentima protiv muslimana," onda ne samo da nije vredno komentarisati tvoje odgovore i izneti kako slaganja tako i neslaganja, vec nije vredno ni citati sta si pises.
Da tako smatram ne bi se ni trudio ponovno objašnjavati gdje vidim grešku kod tvojih stavova i onoga što iznosiš vezano za ovu temu odmah bi te optužio i gotovo.
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
/CUT/
Sve ono sto sam ti naveo nisam izmislio nego sam citao u strucnoj literaturi, koju su izdali Oxford, Brill i slicno, od strane poznatih i priznatih strucnjaka a ne kojekakvih salabajzera. I veruj mi, smem da se kladim u trajni ban na ovom forumu, imam vise literature od tebe na ovu temu, ali ono sto nemam jeste vreme, da sve pazljivije i vise iscitam.
/CUT/
Tako da, malo tebi mogu da verujem, jer imam bolje izvore, koji nisu konacni, ali ne mogu sve da procitam za kratko vreme da bih imao siru sliku.
Stavi se u moje cipele, razgovaraš sa nekom osobom o recimo boji nekog auta, i ti izneseš zašto je pogrešno tvrditi da je auto "bijele boje" jer po fabričkoj dokumentacijiji boja bi trebala biti "plava".

Od osobe s kojom si razgovarao na to ne dobiješ nikakvu povratnu informaciju, i nakon nekog vremena ta ista osoba ponovo tvrdi da je auto bijelo - bez zašto i kako.

Al' hajde de, sad mi je jasno zašto. Bezveze se dopisujemo jer ionako ćeš ignorisati što napišemo jer nisi konsultovao svoju stručnu literaturu, a do tada a mi trebamo čekati dok ti izvršiš provjeru pa da (možda) prestaneš iznositi pogrešne tvrdnje.

Ako nemaš vremena mogao si navesti naslove odakle ti takav stav, pa ko ima vremena nek provjerava. Ovako kad pišeš bez referenci nije jasno zašto si zauzeo ovakav stav ili mišljenje.

Vjerujem da je jako mali broj ljudi koji imaju vremena da opsežno istražuju i iščitavaju stručnu literaturu glede bilo koje teme a kamo li ti religije, odnosno još konkretnije islama. Zato stavljam kao reference literaturu/materijale do kojih je lahko doći, dolaze od provjerenih izvora i ne spadaju u domen ušminkane apologetike ili misionarenja.
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Na kraju, suprotna misljenja po meni ne znace nuzno "napad" i bilo sta slichno. Nemoj to tako uopste da posmatras jer ne valja za tebe. Meni je svejedno. Intelektualni ljudi imaju sirinu, ne spustaju se na plitak nivo "napad i odbrana" diskusije.
Razumijemo se. Nemam problema sa suprotnim mišljenjem, i mislim da te nisam napao prvi put kad smo razgovarali o istoj temi, no za mene je neprihvatljivo neosnovano insistiranje na drugačijem mišljenju.

Intelektualci bi pored širine trebali imati poštenja i osjećaj odgovornosti za stavove koje iznose jer ih "obična raja" u istim slijede.

Živio
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom