Pogledaj jedan post
Old 07.04.2010., 15:43   #51
Quote:
Mislim da bi, umjesto borbe seks vs. nasilje, bilo bolje proučiti efekte jednih i drugih na ljude svih uzrasta lišeno ograničenja konzervativnih stavova i pretjeranog „liberalizma“ masmedija. Činjenica jest da smo svakodnevno bombardirani nasiljem i seksom. Mediji nam postavljaju neke nerealne predodžbe i očekivanja glede seksualnosti a nasilje se promovira kao vrsta zabave. Kako se izvući iz toga? Reformirati sustav obrazovanja? Takve stvari neće nikad nestati jer su nekome isplative. Što onda napraviti? Možda učiti djecu o istini iza stvari kojim ih se svakodnevno bombardira kako bi njihov razvoj bio što manje uvjetovan tim porukama i kako bi mogli razlikovati stvarnost pod utjecajem medija od prave stvarnosti svijeta oko sebe. S obzirom da baš ne mogu sve shvatiti do određenih uzrasta, cenzura je na nekim mjestima potrebna ili jednostavno nije pronađen pravi način da se riješi taj problem.
Pa samim time što broj nasilja djece nad djecom sve više raste iz godine u godinu (ili se samo srećom konačno počelo tome pridavati pažnje), govori da sa sustavom obrazovanja ne da nešto ne valja, već je u potpunosti zakazao. Tu se ne radi samo o zabrani slatkog voća djeci, već o potrebnoj edukaciji koju djeca očito ne dobiju u školama. U školama ih se ne uči o životu, ne odgaja ih se, roditeljima ili nije stalo, ili nemaju vremena ili su gori od vlastite djece. To nije lako, ali se treba raditi na sustavu obrazovanja i odgoja djece jer ako ih odrasli ne odgoje, odgojit će ih ulica i nasilje i filmovi i svo ono sranje koje je jednoj 15-godišnjoj budali bez vlastitog "ja" cool, a pošto nema "ja" traži ga u drugim rubnim skupinama kojima je obično cilj zagorčavati živote drugim ljudima i prihvaćanje k sebi mladih budala bez svog identiteta.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom