Pogledaj jedan post
Old 03.02.2008., 20:26   #7
Quote:
mikisof kaže: Pogledaj post
Drugim rijecima, moja radna knjizica je jos u mene. Nisam prijavljen, nemam niti dana radnog staza. Imam samo ugovor na kojem pise da sam trebao poceti raditi 1.1.'08. Odradio sam mjesec dana, ali prakticki na crno jer nije bilo nikakve prijave.

U sadasnjem ugovoru pise da ne smijem potpisati novi dok je stari na snazi. Ako nije, onda mogu potpisati novi ugovor bez problema.

To je jedino ogranicenje koje pise u ugovoru.

Sto se tice ostalog pise: Rijesava se u skladu s mjerodavnim odredbama Hr. prava.
stvari stoje ovako: činjenica je da je poslodavac prema Zakonu o radu dužan radnika prijaviti na obvezno zdravstveno osiguranje, mirovinsko, uplaćivati poreze, prirez itd. No, to što on to nije učinio, ne znači da nisi u radnom odnosu. Naprotiv jesi. Zato jer imaš valjan i važeći ugovor o radu. To što te poslodavac nije prijavio i isplatio ti "plaću" na crno, znači da se ne pridržava odredbi Zakona o radu, jednom riječju, da krši njegove odredbe, i to grubo, stoga sugeriram da mu sutra daš izvanredni otkaz u pisanom obliku, budući da s obzirom na navedeno nastavak radnog odnosa za tebe više nije moguć. Bitno je naglasiti da kod tog otkaza nema otkaznog roka, stoga, daš mu sutra otkaz i odeš doma. Drugi dan odi potpisati novi ugovor o radu kod novog poslodavca. I sve čisto. Vuk sit i koza cijela.....
i da.....To što ti u ugovoru piše da " da ne smijes potpisati novi dok je stari na snazi" je čisto protuzakonje i bezveznoća.....To je jeftina fora za neinformirane......Nema tog zakona koji će ti zabraniti da sklapaš novi ugovor o radu dok ti je stari na snazi.....Drugo je pitanje na koji ćeš način okončati radni odnos kod postojećeg poslodavca....Tak da te ta odredba u ugovoru uopće ne treba brinuti.....Sretno..
Bibetta is offline  
Odgovori s citatom