Pogledaj jedan post
Old 07.01.2009., 15:29   #7
Tjestenina i riža

- fora je u tome da to ne jedeš navečer (kolko god zvučalo lagano) i da ne pojedeš 3 tanjura nego zaista samo jedan i da radiš umake na bazi povrća, a ne mesa ili vrhnja.

- dakle tjesteninu možeš jesti sa klasičnim paradajz umakom (samo nemoj one gotove koristiti, rađe sama ispasiraj paradajz ili uzmi pelate) u koje po želji možeš dodati recimo i patlidžane il išto već voliš
- odličan recept je umak od tune – dakle paradajz, tuna i kapari (koje ja recimo ne volim, ali ih obavezno stavim jer daju jednu onako suepr kiselkastu aromu)
- ja jako volim i umak od paradajza i ricotte – to je talijanski sir, nije kaloričan jer se radi iz sirutke, ima ga za kupiti u mercatoru (onako u zdjelicama) i kad jedeš taj umak sa tjesteninom uopće nemaš potrebu stavljati parmezan gore

- prilično forsiram paradajz, ali to je zato što se likopen (koji je najbolji antioksidativni sastojak) apsorbira isključivo iz kuhanog paradajza pa ga je dobro uzimati što češće
- naravno, gledaj da riža i tjestenina budu integralne (integralnu rižu isto namoči preko noći da se lakše skuha)
- ima raznih varijanta rižotaod plodova mora, do kozica i gljiva. nekad kad mi dođu gosti skuham i bijelu rižu u koju dodam šafran pa se onako fino zažuti i bude jako efektno.

- ako voliš sejtan možeš i njega jesti, on se radi od onog zadnjeg sloja brašna i stvarno je fin, pogotovo dimljeni (ima u bio & bio dućanima)

- super su mi recimo i kineski i meksički recepti za brzi ručak:

kineski: u wok nabacaš naribanu mrkvicu (malo), kineski kupus i po jednu žutu, zelenu i crvenu papriku, zdinstaš, dodaš piletinu narezanu na štapiće, začiniš curryjem i/ili soja sauceom

meksički: na teflonu popržiš luk, zelenu papriku, crveni grah (onaj u vodi, iz konzerve), dodaš isto piletinu te pri kraju posnog sira i chili umaka (ako hoćeš ljuto). dragom to zamotaj u tortillu, a ti jedi bez.
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline