Pogledaj jedan post
Old 14.01.2009., 21:25   #4
yep, i meni.
prvo, promijeniti doktora. čak i ako se radi o endo, ne prepisuju se pillsi trinaestogodišnjakinjama bez pomnih pretraga i probiranja svih solucija. i nisam baš čula da se daju pilule za vodenu cistu ona pukne, prije ili kasnije, i nije nešto ozbiljna. (to ne znači da je kao prehlada, ali ne nosi teške posljedice)
kao što je ivanica rekla, pregled cd, markeri a onda razgovor o terapiji. ako cista prijeti puknućem, onda na laparo (koliko god strašno zvučalo) a ne "usporavati" puknuće trpajući curicu hormonima (koliko ja voljela pilule, ovak se to ne dela, jel).

pilule imaju razne nuspojave, među ostalim i mučnine (koje pije?). moje je mišljenje i dalje da ih ona nema šta piti tako navrat nanos (nije mi jasno kako vam ih je samo tutnula ) nego prvo pretrage.

edit: da, ako je narasla za jedan dan, onda su veće šanse da je vodena ili endo prije puknuća (prema mom iskustvu, možda griješim, ispravite me ako je tako). da li je djevojčica imala menstruaciju za vrijeme rasta ciste?

još jedan edit: endometrioza je stanje s kojim se nažalost i ivanica i ja borimo. to je vrsta ciste na jajniku koja se "gradi" od menstrualne krvi koja "teče" u suprotnom smjeru, građena je od stanica koje čine endometrij (stijenku maternice), kao i sama menstrualna krv. nije stanje za zezanje, djevojke s njom imaju velikih problema (bolne mjesečnice su jedan od pouzdanijih simptoma) i treba ju se početi tretirati na vrijeme. nažalost jedina terapija koja se pokazala učinkovitom zasada su kontracepcijske pilule.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.

Zadnje uređivanje nephthys : 14.01.2009. at 21:33.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom