Pogledaj jedan post
Old 13.01.2010., 14:43   #1
Question Golf V 1.9 TDI ili Golf VI 1.4 TSI

Znam da je vec bilo puno pisanja o TSI iTDI motorima, ali zamolio bih vas misljenje u mom slucaju.
Kupujem auto i dvoumim se izmedu rabljenog Golfa V 1.9 TDI (105ks) i novog Golfa VI 1.4 TSI (122 ks). Imam poprilican popust na sesticu, a golf V je star 2 godine i sa cca. 25000 km. Razlika u cijeni izmedu ta dva auta bi bila oko 30 000 kn. Znaci, ustedio bih kupnjom petice.
Golf VI je po meni ljepsi auto... vanjski izgled i kvaliteta materijala u unutrašnjosti na vecem nivou nego u slucaju petice. Medutim, skeptican sam u vezi motora. Prva nepoznanica mi je potrošnja motora u iskljucivo gradskoj voznji a druga njegova trajnost i moguci kvarovi. Razmisljao sam i o TDI-u ali kad sam procitao probleme sa DPF-om (filter krutih cestica), odustao sam od njega.
Sa druge strane, tu je Golf V sa nesto losijim dizajnom i kvalitetom unutrasnjosti ali sa provjerenim 1.9 TDI PD motorom koji ima stvarno veliku trajnost, pouzdanost i malu potrošnju. Tu je i usteda od 30 000 kn pri kupnji a kad ga budem prodavao, moci cu dobit jos uvijek dosta za njega.

Zanima me vase, argumentirano misljenje o oba automobila. Sta bi po vama bila bolja kupnja?
Hvala!!
Unstable is offline