Pogledaj jedan post
Old 06.01.2013., 21:37   #18
Quote:
Organic_Shadow kaže: Pogledaj post
Spoileri slijede

Ja ne znam na koji dio kraja je Smoogj točno mislio, meni je petljanje počeli već kod nagovaranja trudne trubačice da ne pobaci jer joj je muž umro. Ali sam kraj je takav da svećenik Don Florijan se ispovijedi da je bušio kondome i sve ostalo, da bi se njemu kasnije ispovjedio stariji (70+) svećenik njegov šef, da je trudna jedna maloljetna djevojka iz njihovog crkvenog zbora, koja se ubije. I onda kao njih sakramentalna tajna obavezuje da to nikome ne otkriju, da bi se Don Florijan ispovjedio mladom nekom svećeniku prije operacije neke, i onda se taj ode ispovijediti nekom drugom svećeniku i to je to. Teško smeće
Da pojasnim (SPOILER!)

Film je uokviren kao ispovijed teško bolesnog Don Florijana (rak) u bolnici jednom svećeniku.

Don Florijan počinje priču: kako je došao u malo mjesto na otoku zamjeniti omiljenog starog svećenika koji će ostati s njim paralelno još neko vrijeme, kako ga mještani nisu voljeli, kako je shvatio problem odumiranja stanovništva te se sjetio plana bušenja kondoma. Uslijedi komedija provođenja plana, i tu je problem tog abortusa koji totalno ne paše u komični format filma. Ali prava "stvar" tek slijedi... Nakon što se Don Florijan ispovijedi starijem svećeniku koji se upravo sprema na visoku poziciju u Kaptol za bušenje kondoma, on ga nagovori da sve dovede u red. Naravno, Don Florijan pokušava, ali nastane totalna komedija. I onda usred te komedije BAM! dopluta besmrtno tijelo maloljetne članice crkvenog zbora (kojeg stari svećenik vodi), a koji je bio nedugo prije sa starim svećenikom u Rimu na audijenciji kod pape. Ustanovi se da je maloljetnica bila trudna, ali nitko ne zna tko je počinitelj. Tek nakon toga se stari svećenik ispovijedi Don Florijanu da je on odgovoran. Don Florijan shvaća da ne može ništa poduzeti bez da oda ispovijednu tajnu. Tu se vraćamo u sadašnjost, gdje Don Florijan sve to prenosi svećeniku koji ga ispovijeda u bolnici (jer tako ko fol ne krši ispovijednu tajnu). Don Florijan umire, a svećenik ispovijedatelj komično? trči preko sa Šalate do Markovog trga, gdje bi stari svećenik trebao biti primljen u službu u Kaptol? i ispovijeda Don Florijanovu priču nekom drugom shvećeniku? E što se htjelo reći s tim polu-komičnim krajem mi stvarno nije jasno
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom