Pogledaj jedan post
Old 29.06.2010., 01:07   #7
Quote:
azamaz kaže: Pogledaj post
Molila bih ako ima neko da mi pojasni nalaz ct-a...
Uputna dg.SYNDROMA VERTIGINOSUM
CT MOZGA:
Radjen je CT mozga transverzalnim presjecimau slojevima od po 8 mm nativno.Na dobivenim CT skenovima infratentorijalno ne vide se aree izmjenjenog denziteta mozdanog parenhima.
III komora,IV i bocne komore su uredne forme i sirine.
Sukusi na konveksitetu mozga primjereno duboki.
Zakljucak:CT nalaz mozga bez bitnijih patomorfoloskih promjena u mozdanom parenhimu.Preporucuje se uraditi MRI mozga.

Iako laicki,pretpostavljam da nije nista zabrinjavajuce???Ali ipak me malo brine zasto mi preporucuju MRI mozga...da li postoji sumnja na nesto ili???Jos da napomenem da unazad 3 mjeseca imam strasne vrtoglavice...neki cudan osjecaj u glavi...kao da nije moja...jednim dijelom...ne znam kako da opisem...cesto imam osjecaj da cu da padnem u nesvijest...stalno mi se spava...
Hvala...
dakle zbog vrtoglavica si upućena na CT. nalaz je uredan. vjerovatno te šalju na MRI zato što on ipak daje potpuniju i točniju sliku.
a sad da se malo osvrnem na tvoje vrtoglavice. imam povremeno gotovo identičnu situaciju. samo kod mene to traje godinu dana skoro. traju još uvijek s vremena na vrijeme. prošla sam MRI, sve okej. kod mene je stvar u uhu. ja ne mogu van iz kreveta kad me uhvati.
da li ti je prije vrtoglavice prethodila kakva upala uha? da li su vrtoglavice počele naglo? prati li ih mučnina? imaš li problema sa vratnom kralježnicom? koje su sve pretrage obavljene što se tiče vrtoglavica? uzroci vrtoglavice mogu biti različiti, od problema sa centrom za ravnotežu, neuroloških problema, problema sa vratnom kralježnicom, psiha....
milka_18 is offline  
Odgovori s citatom