Pogledaj jedan post
Old 06.04.2017., 15:54   #9806
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Pitanje za sve koji imaju otvorenu Domaću radinost, udrugu ili obrt za prodaju nakita i srodnih proizvoda..pretpostavljam da ste čuli da od 1.7 moramo koristiti i fiskalne blagajne što bi značilo da FINA odmah prima informacije o uplati

Mene zanima koju uzeti, ako se već netko raspitivao, ovo što sam gledala je skupo, a najpraktičnija bi mi bila mini fiskalna, jer i tako naplaćujem od kuće gdje imam internet

Loša vijest za sve koji rade na crno, čini se da s ovim pokušavaju stati na kraj tome, nema više prodaje na sajmovima, facebook, web stranice, reklamiranje na portalima, u Poreznj su mi rekli da će se aktivnije provoditi provjere, bez računa slijede kazne i sankcije

Na kome će zarađivati nego na sitnišu, dok veliki prolaze nekažnjeno, strašno!

Ne bih se složila da je strašno, napokon da su napravili nešto po tom pitanju jer mi koji imamo otvorena poduzeća čija je osnovna djelatnost izrada nakita gubimo posao jer ne možemo konkurirati onima koji rade na crno i ne plačaju porez, doprinose, kupuju bez računa i pdv-a... Meni je to gore nego to što neće više dozvoljavati ovakve stvari..A o nelojalnoj konkurenciji i kopiranju da ne pričam..

S druge strane, da se osvrnem da pitanje, najbolje je kupiti onaj mali pos koji izgleda kao za kartice, mislim da bi on bio najjeftinija opcija
iwa_kc is offline  
Odgovori s citatom