Pogledaj jedan post
Old 27.10.2005., 09:01   #18
pazi, kad imaš takav objekat jasno ti je da će se svi sjatiti oko tebe, od projektanata, pa kojekakvih izvođača, pa do onih ljigavaca iz općine, koji će manje ili više uvijeno tražiti "pinku", za izdavanje građ. dozvole za baš tako predviđenu rekonstrukciju, "jer znate to baš nije po propisu ali ako se malo dogovorimo, onda...
ali to je tako

nekakve okvirne cijene sam ti već dao, tako da ti nemogu reći puno više. Prošetaj do par arhitekata i popričaj s njima. Neka ti daju pismenu ponudu. Preferiraj manje firme jer ćeš vjerojatno ubrzati stvar
Cijena projekta računa se po kvadratima ili fiksno u tvom slučaju jer objekat već postoji i znaš kolika je kvadratura. Znači cifra za izradu projekta i troškovnika je tolika i tolika i gotovo.
Cijenik komore je astronomski i obzirom na stanje na tržištu i u državi neodrživ i na granici bezobrazluka. Realne cijene, i to su one po kojima većina radi otprilike su 30% niže od cjenika komore. Sa tim cjenama se uopće nemoj opterećivati, nego obiđi par firmi i arhitekata.
Ja sam baš nedavno uzeo arhitekta za projekt obiteljske kuće, tip je ok i već je dugo u tom poslu, objekti koje je radio su za stati i gledati, ali je firma mala, tj. tip radi sam i svaki posao mu je bitan.
Cijena 11 eura/kvadrat bez pdv-a (a zašto bi ga na kraju i plaćao )
Takvog potraži i ti.

Pojedinosti oko uređenja i petljanja sa konzervatorima ne znam, ja sam samo građevinar, a te stvari ti svaki arhitekt mora znati u detalje

javi napredak

pozdrav
canis_lupus is offline  
Odgovori s citatom