Pogledaj jedan post
Old 21.12.2010., 12:10   #374
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Ma pusti prošlost i oštro brašno. Preporučam ono za tanka tijesta. Produkt, naravno, nije kao pizza iz krušne peći iz pizzeria jer naravno da se u pećnici ne može postići odgovarajuća temperatura, ali tijesto bude jako fino i blizu onom iz dobrih pizzeria.
Dakle da se ponovim oštro služi za podlogu za razvlačenje jer se manje prima od glatkog. Drugim riječima gotovo ga niti nema u tijestu.


Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Čekček...
može li nešto šire o tehnici razvlačenja tijesta? To me zanima (navodiš ga važnim segmentom za kvalitetno dizano tijesto na kraju balade).
Ne, krivo si me shvatio. Htio sam reći da je "loša ruka" razlog zašto se fuša na samom dizanju često. Gdje ima puno posla u špici kad je najveća gužva slabije praksiranom majstoru će uslijed brzine biti dovoljna i najmanja nepažnja da umak probije, pukne tijesto u peći i zalijepi se za šamot ili pak pizza bude skroz deformirana. A kad se to dogodi tada je blago rečeno sranje jer tek onda je izgubio na vremenu, lokal smrdi od zagorjele pizze, gazda je lud ko šiba, a najvažnije gost dugo čeka.

Samo razvlačenje za kućnu upotrebu pečenja u protvanju se običnim valjkom može raditi, debljinu si pomjeriš po ukusu.

No evo sa youtubea jedno razvlačenje: klik


Quote:
oopp kaže: Pogledaj post
Položio sam tečaj za pizza-majstora. U 5mj. namjeravam otići na more radit. znam jedan recept.Zanima me kako drugi rade.
Kakav je tečaj sam po sebi? Imaš li prakse? Ako ne možeš izbaciti sam 30-40 pizza u sat vremena moj savjet je da nejdeš raditi sezonu ili bar napomeneš da nemaš brzinu, a ona je u ovom poslu ključna. Za dobro iskustvo potrebno je godinu dana "vrtit", i to ne po lokalima di prolazi 30 pizza dnevno već gdje se zna zagužvat u pet minuta 50,60 komada.

Gotovo kod koga god dođeš raditi receptura i znanje oko sastojaka biti će ti skoro beskorisno ako ga već i imaš. Većina lokala ima svoju recepturu i radiš po njoj ukoliko ne želiš dobit otkaz. Ok, postoje iznimke, no uglavnom se radi o nedokazanim vlasnicima koji "sve znaju".


Quote:
oopp kaže: Pogledaj post
Hvala!
Nema na čemu.
samting is offline  
Odgovori s citatom