Pogledaj jedan post
Old 21.06.2012., 20:20   #89
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ja bi tu nešto pitala ako smijem.
(valjda nisam pogriješila temu, tražila sam temu za pitanja razna..)

imamo malo zemlje iza kuće u zgu, na obronku medvednice, gleda na sjever i zakriven je okolnim kućama, hoću reći da ima puno hlada i izložen je vjetru. za sad su tamo 3 mlada stabla jabuke, 1 višnju, 5-6 ribizle i 3-4 maline, površina oko 60m2 (ako je uopće bitno).

što se može kad posaditi -recimo sad, u lipnju, što se sadi?


ne znam ni kako pripremiti zemlju, da li je nužno kakvo obogaćivanje ili ne?

znam da sam totalni padobranac ali eto ako netko ima volje odgovoriti, bit ću zahvalna
Vaše 3 jabuke i višnja sa krošnjama će postupno zasjeniti pola površine od 60 m ! Na toj površini možete saditi povrće sa različitim redoslijedom dozrijevanja ! Proljetna salata i luk imati će vlagu ! Mrkva i korjenasto povrće ne traži vodu , možete posaditi i paradajz , paprika traži vodu ! Sada možete posijati ciklu , posaditi poneku sadnicu kelja , kupusa , posijati ranu mrkvu - odnosno povrće koje može narasti do devetog mjeseca ! Zemlju možete štijačom - ašovom preštijati do 20 cm dubine , imate manja pakovanja gnojiva do nekoliko kg . koje valja za voće i može zemlju obogatiti ! Postoji i organsko gnojivo i priprema u tako malom vrtu , na način da travu i lišće stavljate na hrpu da strune , u ljeto hrpu možete poljati sa vodom da proces truljenja bude brži - to se zove pravljenje komposta !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom