Pogledaj jedan post
Old 19.09.2017., 16:08   #21
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
No danas se ne moze pricati o tome da je potrebno imati djecu, jer nema te kulture. Generacije su stasale u okruzenju kad obiteljska briga iducih generacija nije bila bitna jer si imao novcano zaledje, sad je tesko nazad..
Gle..jasno mi je sto govoris.

Ja sam npr. odrastao u drustvu u kome je osnovna zivotna filozofija uvijek bila : oni koji imaju puno djece su primitivni i sirotinja, dok oni koji imajo jedno ili nijedno su moderni i bogati. Naravno da je taj drustveni stav proizasao iz iskustva proslosti i doista je u to vrijeme i vrijedio. Na osnovu takvog stava cijelo drustvo je svelo broj djece na minimum...jer nitko ne zeli biti siromasan.


Trebati ce proci par generacija da se takav stav preokrene...tj. da se shvati da i imati malo djece takodjer vraca drustvo u siromastvo i primitivizam.
Ali za moju generaciju je kasno, mozda cak i za generaciju onih koji se sada radjaju. To treba prepustiti sljedecoj generaciji da se nagleda uzasa drustva u kojima miljuni usamljenih staraca bez ikoga da se brine o njima gmizu i zive na rubu gladi te da im prirodno stvari sjednu i da shvate.....kako sijes tako ces i znjati.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom