Pogledaj jedan post
Old 27.10.2011., 17:20   #36
Quote:
mamica2 kaže: Pogledaj post
Neki dan mi kaže šogorica da joj malena koja je stara 16 mjeseci ima na gornjim jedinicama nekakve flekice, odmah pored zubnog mesa i ona misli da su joj se zubići počeli kvariti Inače peru zubiće koliko to malena dopusti ali pije jako puno soka na bočicu i po noći popije 1-2 bočice soka. Je li moguće da tako malo dijete već ima karijes, ili je to možda kamenac na zubićima I da li se tako malim klincima uopće mogu popravljati zubići?
može biti da je karijes već,zašto ne? pogotovo ako pije toliko soka ili mlijeka na bočicu

a može biti i kamenac

moja ima kamenca na donjim prednjim zubekima,kako ima razmak između svakog zuba točno vidim kamenac uz zubić sastrane,karijesa nemamo

tako malom djetetu mislim da se još nemože popravljati zubić jer mu se nemože objasniti niti ono može dugo sjediti na miru

ali treba već sad početi odlaziti zubaru da upozna taj svijet i da jednom kad sjedne radi popravka mu to bude najnormalnije

negdje oko treće godine bi se moglo popravljati(mislim na suradnju koliku toliku) ali kažem treba početi već sad odlaziti bar svakih šest mjeseci zubaru da se dijete privikne
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom