Pogledaj jedan post
Old 15.08.2017., 12:51   #425
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Leteća, kako vi doživljavate recimo neki neuspjeh u poslovnom životu a koji ste baš zacrtali da uspijete? Dakle, znam da emocija nemate ali..može li se neki ekvivalent emocijama tada pojaviti? Jeste li sposobni za frustraciju na primjer? Doživljavate li stres ikada?

Ah baš sam se uživio u tvoju ulogu ..ali pitanje je ozbiljno. Zanima me konkretno kako takve situacije doživljavaju ASPD osobe?

Nema razloga da se emocije baš tada pojave - ne uspiješ, naučiš nešto iz svojih pogrešaka i ideš dalje. To bi trebao biti normalni proces koji je kod neurotipičnih individua često ujeban emocijama poput straha (od neuspjeha, npr.), krivnje i tuge. To je jedan od razloga zašto funkcionalni psihopati znaju ostvariti zavidne karijere - drugi je taj što ih boli kurac hoće li nekoga nagaziti.

Nisam baš više u điru za igranje uloge, ali ovdje možeš pronaći zanimljivih stvari.


Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Naravno da doživljavaju. I oni imaju želje i potrebe koje nastoje zadovoljiti i osjećaju frustraciju kad im to ne uspije.

Nisu oni bezosjećajni u odnosu na sebe, nego tebe.

S obzirom na tvoj interes i oduševljenje, možda odgovore dobiješ preko svog vlastitog doživljaja.
Što je npr. tako očavaravajuće i uzbudljivo u tome da te netko tretira bez obzira, bez poštovanja?

Ne znam za Mihu, ali uspjela sam donekle definirati odakle potječe moj osobni interes za poremaćaje iz 'clustera B'.

Ti ljudi su mi zanimljivi zbog svoje neobičnosti pa pokušavam shvatiti kako funkcioniraju iznutra, kako djeluju na svoju okolinu i društvo u cjelini. Pojavili su mi se na radaru zbog nekih bliskih susreta koje sam imala u prošlosti - tada mi nije bilo jasno o čemu je točno riječ, no sada ih znam vrlo brzo 'nanjušiti' i prilagoditi se situaciji.

Nisu mi privlačni. Psihopati su mi iznimno odbojni, no povremeno moram komunicirati s njima. Činim to kao da sam jedna od njih, dakle igram ulogu. To su vrlo bizarne situacije - sugovornik se pretvara da je neurotipičan, a ja da nemam nikakvih osjećaja. Sociopati su mi nešto draži. S njima nemam previše posla, ali u mladosti sam ih jako voljela trolati, čisto da si malo dignem adrenalin, tako da ih dosta dobro kužim.

Što se tiče ljudi koji se nesvjesno lože na psihopate, to je dosta dobro objašnjeno ovdje.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom