Pogledaj jedan post
Old 01.05.2007., 20:57   #21
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
kod mene - zatvoren jedan konzum i prodaje se prostor
... mislim da će tu bebač sa slike biti najzadovoljniji, barem što se tiče svježe kašice, voća i povrća... iako to nikog ne bi trebalo veseliti...

... ova demagogija je sa njihovih stranica...


U kojoj mjeri Konzum surađuje s domaćim dobavljačima?

Konzum se kao vodeći hrvatski nacionalni lanac maloprodaje u svojoj poslovnoj politici opredijelio za čvršću suradnju i povezanost s domaćim proizvođačima. Zahvaljujući partnerskim odnosima i kvalitetnoj suradnji Konzum u svojim prodavaonicama većinom ima proizvode domaćih proizvođača. Udio domaćih proizvoda u Konzumovim prodavaonicama je oko 75%, a zastupljenost proizvoda iz domaće hrvatske proizvodnje posebno je naglašena u asortimanu svježeg voća i povrća te svježeg mesa.


Budući da je Konzum jedna od 2 kuće koje su se okrenule vlastitim markama, molila bih Vas da mi navedete dokle se došlo na tom planu i kakav je rezultat te kakvi su dalji planovi. Interesira me koje proizvođačke tvrtke rade za vas i s obzirom na niže cijene vlastitih marki, kakva su iskustva Konzuma u prodaji tih i drugih paralelnih artikala

Konzum razvoj svoje privatne marke najvećim dijelom temelji na suradnji s domaćim partnerima, odnosno proizvođačima što je kao rezultat imalo niz proizvoda K plus proizvedenih upravo u domaćim proizvodnim pogonima. Bitno je napomenuti da Konzum tijekom čitavog procesa izrade privatne marke K plus vrši kontrolu zdravstvene ispravnosti sve do isporuke i skladištenja.

Svi K plus proizvodi izuzetno su dobro prihvaćeni od strane potrošača. Ovi proizvodi odlikuju se kvalitetom jednakoj onoj već poznatih marki, ali im je cijena dosta povoljnija, što je osnovna orijentacija razvoja K plus privatne marke. Dobra kvaliteta i povoljne cijene proizvoda privatne marke K plus pružaju dodatne pogodnosti potrošačima zadržavajući lojalnost postojećih i privlačeći nove kupce.





... nitko ne spominje uvozno zamrznuto meso upitnog porjekla i napumpano steroidima koje se ovdje samo prerađuje, voće, soju (baš me zanima kako izgleda soja koja nije argentinska i GMO)... svojevremeno, prije par godina je bila afera u Srbiji jer su Fructalovi sokovi sadržavali neuobičajeno povišenu dozu radioaktivnosti (i to znatno veću nego oni na slovenskom tržištu), radilo se o borovnici ili ribizlu iz Ukrajine ... tko može garantirati za svu onu robu proizvedenu tko zna gdje i prepakiranu u bijele "hrvatske" vrećice... postojalo je mišljenje da nam takve stvari mogu uvaliti samo bezobzirni stranci vođeni profitom i niskim mišljenjem o domorocima na ovim prostorima... sada to bezobzirni KONZUM u potpunosti demantira...
peregrine is offline  
Odgovori s citatom