Pogledaj jedan post
Old 13.01.2011., 18:54   #4
Quote:
sale sitni kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako
1.Ja nemam hladnjaću, i svu svoju jabuku dajem u ULO privatnika. Kad sve presortiraju i kad je obračun, pada mi mrak na oči( da se razumijemo, imam mrežu, navodnjavnje i 99 posto je 1. klasa). Sve zajebe kod skladištenja, strpaju meni(npr. zlatni je žuti u 3. mj.).
2.Ako napravim svoju hladnjaču(kapaciteta 200-300 tona, koja ne košta malo), za nekoliko godina(tj. kad država ukine poticaj za otkup jabuke)i kao solo igrač, kad svaka budala može dovesti jabuku iz Poljske ili bilo koje egzotične zemlje, hladnjača će mi služiti za igranje tenisa u zimskim vremenima.
3.Ja sam postavio pitanje drži li računica vodu bez obzira na imenovanu gospodu.
4.Kao odgovor na prethodno pitanje, ako ne drži vodu kalkulacija, zašto ja vozim starog golfa a svi vlasnici uLO hladnjača imaju ergele bijesnih BMW-a,mercedesa i ostalih auta s viškom konja.
5.Jebemu hoću i ja jedan,a ne da čekam 01.07. da mogu platiti registraciju za golfa.
6.Meni se ideja sviđa(da se razumijemo, bez nekih skupocjenih savejetnika, već da se nađe ekipa lokalnih voćara i da odrade taj projekt.
e ovak dragi moj, imam pitanjce. imas mrezu, imas navodnjavanje, imas proizvodnju. zasto si solo igrac? ja sam usla u zadrugu prije 5 godina mada sam imala osigurano trziste i urednu naplatu.

moja zadruga na podrucju velike gorice krece u izgradnju distributivnog centra. samim ti i hladnjace, premda nas vecina velikuh vocara ima vlastite hladnjace. polagano se sirimo, svake godine zasadimo nesto novo, hladnjace nam postaju tijesne. zadruga je formirala spomenutu po, dakle, poticaji se nece ukinuti. dobivat cemo ih iz fonda eu. uvjet? po koja mora imati odredjen promet, mora ispostovati neka pravila i to je to. dobivat cemo (joj nemoj me sada hvatati za tocan naziv, pojasnit cu ti seljacki) povrat novaca -to ti se prije zvalo povrat kapitalnih ulaganja. nece biti lose i ja s enimalo ne bojim.


ulo komora je strasna stvar. kad ju jednom otvoris moras robu plasirati u roku 7 dana. zato ja svoje jabuke ne dam u ula komore. zlatni delises se ne prodaje u ozujku, ja ga guram direktno sa plantaze. kak berem, tak ga prodajem. ono malo sitnoga prodam uvrecanoga. zasto cuvas zlatni dulje od 2 mjeseca kad on pozuti i tesko ga je cuvati? sa mutzu ista stvar. zato sam i pocupala mutzu. znas, imas jabuke koja se slabo cuva bez obzira na uvjete u komori koji mogu biti savrseni. slabo se cuva zlatni, mutzu, jonagold, gloster. ta se roba bas iz tih razloga prodaje odmah, nema cekanja i nema mudrovanja oko cijene koju ionako formiraju veliki lanci i ti tu ne mozes nista.

nadalje, majstor kod kojeg cuvas jabuku u komori ( vjerovatno gomolava, perajic ili onaj todoricev malac) te debelo navlace za nos. ti uvijek imas pravo otici do kalibratora kada pocnu raditi tvoju jabuku. kalibrator ima kompjuter. stani tamo i gledaj, pisi, kontroliraj. to je tvoje pravo. i obaveza kao proizvodjaca. zasto das da te slijepci varaju?

vlasnici ulo komora vozaju mercedese jer imaju ovce koje sisaju. ja sam podigla skupi kredit, nije bilo povrata pdv-a, povrata kapitalnih, nije bilo nicega. dala sam banci hipoteku, dobila lovu, pregrizla govno i izgradila hladnjacu. a racun mi je bio u minusu. ok, ja sam blesava pa uvijek ulijecem u velike projekte bez kune u dzepu. sreca valjda prati hrabre. da si uletio u rizik, sam bi vodio racuna o svojoj robi i zivo bi ti se fuckalo za prekuce/nakupce. jasno da vozaju mecke i bembure. pa i ti si im pomogao u kupnji. oderali su i tebe.

ekipe lokalnih vocara vec rade. nema nas puno. i odgovorno tvrdim, pronjuskaj malo bolje taj popis, dodji fino kod mene, sjest cemo za stol i ja cu ti pokazati da je ovaj troskovnik deranje koze proizvodjacima. a vi izvolite.

i jos nesto cu ti reci. radim sa svim i svakim, lutam posvuda. jabuka iz poljske je smece koje je nase trziste prepoznalo. jeftina je al ne valja nista. pojedine mutikase-NECU IMENOVATI- da ne zavrsimo svi skupa na sudu ju jos uvijek uvezu i to u trenucima kad nas idared pocne dozrijevati, sruse nam cijenu jeftinim smecem jer zatrpaju ponudama sve lance, blokiraju nama proizvodjacima prodaju, ljudi prestanu kupovati idared i onda medju trgovcima nastane panika. osobno ju nanjusim na kilometre i tocno znam po narudzbama kad stigne uvoz. a znam i kad roba ode u otpis i kad su svi zivcani. a greske rade iz sezone u sezonu.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom