Pogledaj jedan post
Old 30.01.2006., 20:56   #7
Odzračivanje radijatora

Pozdrav!
Zanima me ispravan način odzračivanja radjatora. U zadnje vrijeme me nekaj zeza. Imam Vailantov bojler, sistem je star 2 god i do sada sam odzračivao, ali stalno imam osjećaj da nešto ne radim u redu...
Ostavim bojler uključen, idem od radijatora do radijatora i otvaram ventile. Krenem od najvišeg (lojtre u kupaonici). Ostavim otvorenog sve dok ne dobijem konstantan mlaz vode. Ponekad mi se desi da pritisak u bojleru padne na nulu (ili oko nje). Onda napustim opet vode i nastavim dalje odzračivati. Kada sve to obavim i kada se sistem uključi, ja čujem klokotanje vode u radijatorima...
Što radim pogrešno???
Da li nakon puštanja vode u bojler pustim i zrak - da li onda morem opet sve radijatore ispočetka odzračivati? Ako se sjećam i to sam radio, ali mi opet ostane zraka unutra...
Mislim da mi nigdje nije sistem otvoren, odn da mi nigdje ne ulazi zrak - mislim da bi mi onda curila voda van, a to mi se ne dešava...

što radim pogrešno???
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom