Pogledaj jedan post
Old 29.09.2012., 19:40   #66
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ma manje-više za pisanje, tu je u igri i nekakva motorika - ali, ne kužim da se ljubitelj dinosaura neće, nesposoban samostalno pročitati slikovnicu o njima, osjetiti potaknut naučiti slova.
Pokoji mozda i hoce, ali nece svi...
Nekima je od slova/brojki draza lopta, bicikl....a o dinosarusima im procitaju mama/tata.
I rekla sam, danasnjoj djeci su brojke i slova daleko blizi, tv/igracke/odjeca/kompovi/telefoni...pa je to stvarno danas prilicno ocekivano i racuna se pod normalno, ali ipak nije tako sa svom djecom.
Ne treba zaboraviti da dobar dio djece ipak dolazi iz obitelji gdje nisu zadovoljili njihove interese, gde se se ne bave njima, gdje im ne odgovaraju na pitanja i ne poticu ih...
Quote:
Jedino što mi pada na pamet je nekakvo pretjerano isfuravanje na 'prirodu' i 'prirodno', što na kraju rezultira - neprilagođenim djetetom.
Nije to bas jedino (sasvim je ok da netko dijete to ne zanima i ne zna citati i pisati prije skole), ali istina, ima i takvih slucajeva, mislim da i znam bas jednog takvog decka...sad cekam kako ce se snaci u petom razredu.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom