Tema: Bris uretre
Pogledaj jedan post
Old 26.05.2009., 22:20   #115
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
budući da je topic stariji i nekih "uglednih forumaša" iz tog doba nema ajd da ti ja odgovorim iako vjerojatno ne spadam u tu skupinu...Zbilja si nešto nervozna kad toliko skačeš na topic koji odiše šegom i zafrkancijom...malo se opusti, majku mu...
pa zapravo nisam referirala na one kojih nema, vec prije svega na tebe jer si medicinar i moderator, a gotovo da odvracas ljude od briseva. a opustam se na nekim drugim podforumima, nekako nisam navikla na to da zdravlje odise zafrkancijom. i sama se volim ovdje nasaliti i nabaciti oftopik da razbijem monotoniju, ali ovo s brisevima mi jednostavno nije smijesno.

Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Odkud ti to? Da u "najmanju ruku" sumamed izaziva "gadne gi probleme nikad ni ne bi bio registriran kao lijek...nemoj plašiti ljude...
kad sam spomenula gi probleme, spomenula sam ih u recenici s antibioticima, a ne sa sumamedom. sumamed je odlican lijek, vec sam spomenula da je jedini antibiotik na koji ja dobro reagiram, ali da, i on naravno moze uzrokovati probleme, pogotovo ako ga pijes dulje i bez probiotika. i sam znas koliko lijekova postoji koji uzrokuju i spomenute i druge probleme pa su i dalje lijekovi. prema toj logici koju navodis, masa bi se lijekova povukla s trzista. nije mi namjera nikoga plasiti. nemam savrsen pristup psihologa, ali ako netko zeli mazenje, nek' se onda zavuce pod pokrivac. gi problemi kod antibiotika nisu moja nervoza, niti strah, niti dezinformacija, vec cinjenica i prilicno cesta nuspojava, i itekako se lako mogu pojaviti. moja je greska jedino u tome sto sam stavila ''gadne'', sorry na tome, nisam se adekvatno izrazila. a svatko tko zna cemu sluzi antibiotik isto tako zna da se s njim ne treba uvijek zezati jer nije svaki isti.

Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Zašto bi to radio?......Ako nemaš simptoma, bolje se osječaš i sve to...čemu ići ponovno na brisanje?...Nema nikakvog razloga.
ponekad i imas neku bestiju, ali bez simptoma. ili nemas tipicnu klinicku sliku pa netko tko gleda samo na udzbenik bez dodatnih pretraga moze itekako fulati dijagnozu, pa tako i antibiotik. mislim, po tom si pitanju neusporedivo pametniji od mene pa mi je glupo da se tu prepucavamo i da te ja pitam jel' znas sta je to ''asimptomatski'' i ''rezistencija''. stoga je ponekad preporucljivo testirati i partnera. a ponovni bris moze itekako biti potreban nakon terapije. evo, konkretno, kod mene se ne radi o brisu uretre, vec o cervikalnom brisu. popila sam antibiotike i preporucen mi je bris nakon terapije da vidimo sto dalje. sta ti mislis? da ne idem na bris jer se osjecam bolje? pa da cekam da mi se stanje opet zakuha, odnosno da vidim isti ili jos gori nalaz na papi? u najmanju ruku bi uistinu bilo pozeljno znati o cemu se radi, a to se ne moze uvijek znati samom procjenom lijecnika. mislim... ne znam zasto onda uopce postoje brisevi. samo za akutne slucajeve?
postoji problem i s ekonomicnoscu, da. eno, sad masa curica na zenskom zdravlju dospijeva u paniku jer raspravljamo i o cervikalnim brisevima pa one silom hoce od svog lijecnika uputnicu, a nemaju nikakve simptome, a papa uredan. i onda je on gad jer im ne da i objasnjava, a one i dalje ukakane u gace od straha. valjda jer im je pikica bila izlozena bez zastite, ali cesto ni zato, vec iz ciste panike. to za sustav je tu mac, davati ljudima uputnice za briseve bez ikakvog temelja. ali davati samo tezim slucajevima ili pak onima s tipicnom klinickom slikom... meni je to nerazumno.

Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
U stvari na ovo sam prvenstveno htio reagirati. Ne, netočno si zaključlila!...I kateter i štapić su sterilni...zašto bi kod kateterizacije opasnost bila veća? Ključna stvar kod obadvije stvari ovdje je tehnika dezinfekcije ušća uretre. I tu bi priprma trebala biti ista. Pretpostavimo i da je ali bez obzira na dezinfekciju opasnost kolonizacije i transmislije nekog hospitalnog soja potpuno je jednako prisutna! OK...ako kateter ostaje u mjehuru, rizik za kolonizaciju katetera raste svakim sljedećim danom...ali kod između uzimanja brisa i jednokratne kateterizacije rizik je potpuno jednak odnosno itekako postoji...
znam da su oboje sterilni, ali postoje podaci koje govore o infekcijama koje nastanu kateterizacijom i kako ista nije bezazlena. pa sam pretpostavila da je to zbog u nekim slucajevima nepotpune sterilizacije ili pak nekih drugih propusta pri samom postavljanju, sto su mi potvrdila i dva doktora medicine s kojima sam o tome razgovarala. jer kateter se ipak koristi visekratno.
nisam znala da je mogucnost dobivanja infekcije kod uzimanja brisa podjednaka kao kod kateterizacije...
ispricavam se ako grijesim.

Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
A kako sam prethodno odgovorio dasi, klinička slika + biokemijski nalazi i više su nego dovoljni za dg...tako da je tvrdnja o "donošenju koristi" vrlo diskutabilna u valjda 70-80 i više% slučajeva onih koji idu na "čačkanje malog" u neki higijenski zavod...
zato sto su nalazi u velikoj mjeri negativni?
ja osobno, da sam musko, ne bih riskirala ako mi partnerica ima neke probleme i posebno ako su ti problemi ucestali cak i nakon terapije oba partnera. bez obzira na to sto mozda sam nemam simptome, a crp i ostalo su mi uredni. ako se boris s bestijom, onda mozes biti u prilicnoj prednosti ako znas i s cim se boris.
naime, kao sto je ova cura gore spomenula: sto ako ne odgovara oboma isti antibiotik? kemijati i isprobavati do besvijesti? ne, hvala.

vidim da sam i ja tebi digla zivac pa se ispricavam ako je neka od mojih izjava pretjerana i lose formulirana, ali jednostavno mi je apsolutno neprihvatljivo da osoba koja je medicinar i moderator odmah u startu odvraca od briseva, i to na temelju frendovog subjektivnog iskustva i statistika, a odgovor daje u opcenitom kontekstu, odnosno bez da zapravo dovoljno zna o ''klinickoj slici'' onih koji se za briseve raspituju. i nije mi bila namjera prepucavati se, niti dizati paniku.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 26.05.2009. at 22:31.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom