Tema: Banja Luka
Pogledaj jedan post
Old 11.10.2011., 14:24   #33
Quote:
SaintG kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozio da je Banja Luka naspram Zagreba selo,da je manji grad jeste ali je koncepcijski mnogo evropskiji od mnogih evropskih gradova iste velicine.Istina je da Banja Luci fali jos mnogo sadrzaja u ponudi,ali s kupovnom moci ovdasnjeg stanovnistva razumljivo je postojece stanje.Sto se tice straha da ce vam neko razbiti auto vjerujte da vise opravdanog straha postoji kod naroda iz Republike Srpske kad idu u Hrvatsku na more.Banja Luka je grad za lagan,opusten zivot bez vecih psihickih i fizickih naprezanja uz naravno solidna primanja
Ne bih se ni ja slozila da je BL selo, ali brate mili daleko je i od evropskog grada Fali njoj mnogo toga...

Cudi me da niko nije spomenuo pjesacenje do Sibova. Meni je ta tura za hodanje puno interesantnija nego Sehitluci, a tamo se nalazi i neko manje etno selo.
Jos bih spomenula i Krupu na Vrbasu, udaljenu nekih 20tak km od BL. Priroda je prelijepa. Vrijeme se zaista moze kvalitetno potrositi hodajuci stazom duz rijeke Krupe (citav tok rijeke se predje za nekih 2-3sata), a mogu se jos vidjeti i slapovi i vodenice na Krupi, manastir iz 13.vijeka, kanjon Vrbasa...
__________________
''Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.'' - Albert Einstein
ScorpioS is offline  
Odgovori s citatom